24 października 2014 19:23 | Aktualności

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ZŁOTO KAMILA, SREBRO ANI NA PRZEŁAJACH

Po raz dwudziesty na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół w biegach przełajowych.  Pogoda jak zwykle w Kolbuszowej dopisała i zawodnicy również.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych na Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady przyjechało blisko 950 młodych biegaczy. Rywalizowali oni o medale i dyplomy w 10 biegach na dystansach od 00 m o1500 m.  W tym szerokim gronie nie mogło zabraknąć uczniów z naszej szkoły.

ako pierwsze do zmagań na dystansie500 m. stanęły dziewczęta z klas III-IV. Dobre dwunaste i trzynaste miejsce zajęły, Kinga Zabłocka i Aleksandra Harsche. Dwudziesta ósma ukończyła Oliwia Chrapkiewicz. Ogromny sukces odniósł Kamil Zabłocki, który wywalczył złoty medal w stawce 98 zawodników, również dobry bieg zanotował Maciej Pereślucha, kończąc zmagania na wysokim ósmym miejscu, czterdzieste czwarte miejsce zajął Jarosław Ozga, sześćdziesiąte szóste – Brian Osiadacz.

Kolejną grupą jaka startowała w tych zawodach byli uczniowie klas V – VI. Dystans jaki mieli do pokonania to 1000 m, zarówno dziewczyny tak i chłopcy. Wśród 93 dziewcząt, czternaste miejsce wywalczyła Renata Prędki, osiemnaste – Oliwia Buśko, trzydzieste – Paulina Sidor, osiemdziesiąte piąte – Natalia Bochenek. Chłopcy z klas V-VI wypadli zdecydowanie słabiej. Najlepiej pobiegł Dawid Cukierda, który sklasyfikowany został na dwudziestym dziewiątym miejscu. Czterdziesty pierwszy przybiegł Łukasz Lachowski, czterdziesty dziewiąty – Przemek Liniewski, sześćdziesiąty drugi – Bruno Fudała, startowało 94 zawodników.

Dziewczęta,  rocznik 2001 (I klasy gimnazjalne) ścigał się na dystansie1000 m. Bardzo wysokie szóste miejsce zajęła Luiza Motyka, również bardzo dobre dziewiąte miejsce nabiegała Ania Cybruch, trzydzieste pierwsze – Monika Szałańska. Po dziewczętach z klasy I gimnazjum do zmagań przystąpiły gimnazjalistki z rocznika 1999 - 2000 na dystansie1200 m. Wspaniały bieg był udziałem Ani Ziembikiewicz, która stanęła na drugim stopniu podium. Pozostałe koleżanki Ani ze szkoły przybiegły na następujących miejscach: dwudziestym dziewiątym – Natalia Cioć, czterdziestym dziewiątym – Zuzanna Konik, pięćdziesiątym – Katarzyna Koncewicz. Po gimnazjalistkach do rywalizacji stanęli gimnazjaliści z I klasy (rocznik 2001) na dystansie1200 m. Siedemdziesiąte szóste miejsce zajął Patryk Kowalczyk, który był naszym jedynym zawodnikiem startującym w tej kategorii wiekowej.

Gimnazjaliści z rocznika 1999-2000, biegli dystans1500 m. Ogromny sukces odniósł uczeń z Gimnazjum w Czarnej (do czerwca uczeń naszej szkoły)  - Oskar Szyszka, który wywalczył brązowy medal. Na czterdziestym trzecim miejscu sklasyfikowany został Maciej Buśko, sześćdziesiątym dziewiątym – Hubert Gnot, osiemdziesiątym trzecim – Przemysław Tkacz, osiemdziesiątym czwartym – Dawid Kłodowski.

Bogdan Kwaśnik