14 października 2014 17:38 | Aktualności

MISTRZOSTWA SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W LEKKIEJ ATLETYCE - TRZY RAZY TUŻ ZA PODIUM

Sportowy rok szkolny 2014/2015 został już rozpoczęty. Oficjalna Inauguracja odbyła się 1 października na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego, Resovia w Rzeszowie. W imprezie wzięli udział m.in. p. Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes PW SZS w Rzeszowie, p. Jarosław Reczek - Dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej UM WP, p. Janusz Mazur - Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.  Poczet flagowy wprowadził zawodnik CWKS "Resovia" Karol Wywrot, a zapalenia znicza dokonał Hubert Kalandyk - Mistrz Europy oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Apel olimpijski odczytała Klaudia Wojtunik - Mistrzyni Polski Młodziczek w biegu na 100 m ppł. Ślubowanie w imieniu zawodniczek złożyła Weronika Kantor (srebrna medalistka MPMł.), w imieniu nauczycieli - p. Magdalena Kapułka (Gimnazjum Nr 3 Dębica - szkoły, która wygrała współzawodnictwo wojewódzkie), a w imieniu sędziów - p. Adam Lichy (Przewodniczący OKS POZLA Rzeszów). Wręczono także pamiątkowe dyplomy medalistom Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 3 dni wcześniej w Zielonej Górze. W części sportowej odbyły się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce, a dzień wcześniej podobne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

30 września rywalizację w sześciu konkurencjach (bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 1000 m - chłopcy, 600 m – dziewczęta, skok wzwyż) toczyło blisko 450 uczniów szkół podstawowych. Powiat bieszczadzki był reprezentowany między innymi przez dziesięciu uczniów z Narciarskiej Szkoły Sportowej. W ubiegłym roku wywalczyliśmy w tych zawodach jeden medal tym razem obyło się bez medalu. Najlepiej zaprezentowała się Renia Prędki, która w biegu na 600 m zajęła dwunaste miejsce, dwudziesta czwarta przybiegła Oliwia Buśko. w biegu na 60 m,  piętnaste miejsce zajął Nikodem Słysz, czterdzieste dziewiąte miejsce na tym samym dystansie tylko wśród dziewcząt zajęła Julia Kasprzycka. Również piętnastą pozycję w konkursie rzutu piłeczką palantową zajął Dawid Cukierda, czterdziesty drugi był Bruno Fudała. Bieg na 1000 m na dwudziestej dziewiątej pozycji zakończył Kamil Zabłocki, trzydziestej drugiej – Łukasz Lachowski. W skoku w dal, trzydzieste drugie miejsce zajął Andrzej Kozdrowski, trzydziesta piąta była Paulina Sidor.

1 października  do zmagań stanęło 460 gimnazjalistów, którzy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach. Gimnazjaliści z naszej szkoły wypadli zdecydowanie lepiej niż ich młodsi koledzy ze szkoły podstawowej, choć i oni nie wywalczyli żadnego medalu. Czwarte miejsce w biegu sztafetowym 4 x 100 m zajęły Joanna Midura, Luiza Motyka, Katarzyna Koncewicz, Anna Ziembikiewicz, chłopcy w sztafecie przybiegli na piętnastej pozycji, Michał Bernat, Przemek Tkacz, Łukasz Królikowski, Adam Czapor. Czwarte miejsce zajęła w biegu na 300 m, Anna Ziembikiewicz, siódme w tym samym biegu wywalczyła Katarzyna Koncewicz, Łukasz Królikowski zajął dwudzieste trzecie miejsce. Kolejne czwarte miejsce w biegu na 600 m zajęła Sabina Lizis, która może mówić o ogromnym pechu, bowiem biegła w III słabszej serii i odniosła w niej zdecydowane zwycięstwo. Wszystkie medale przypadły zawodniczkom biegnącym w I serii, ze złotą medalistką Sabina przegrała pół sekundy. W tej samej konkurencji Anna Cybruch ukończyła bieg na piętnastej pozycji zaś Zuzanna Konik na dwudziestej ósmej. Dwudzieste czwarte miejsce w biegu na 100 m zajęła Joanna Midura, wśród chłopców trzydziesty czwarty był Przemek Tkacz, czterdziesty szósty – Michał Bernat. W pchnięciu kulą, dziesiąte miejsce zajęła Weronika Wróblewska, dwudzieste – Wiktoria Chudzik. Czternaste miejsce w skoku w dal wywalczyła Luiza Motyka, dwudzieste piąte – Wiktoria Kołodziej, dwudzieste siódme – Adam Czapor, Ostatnią konkurencją w jakiej startowali nasi gimnazjaliści był bieg na 1000 m. Jedyny nasz reprezentant,  Maciej Buśko sklasyfikowany został na dwudziestej pierwszej pozycji.

Bogdan Kwaśnik