18 lipca 2014 12:47 | Aktualności

„Smyk” tanecznie i z sukcesem rozpoczął wakacje

Zespół „Smyk” z ZSP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych w dniu 28.06.2014r. tanecznie rozpoczął wakacje na IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Intermedium” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W tym dniu na scenie zaprezentowały się zespoły  m.in. z Lublina, Konina, Rzeszowa, Krakowa, Łańcuta, Jasła, Małogoszczy, Dębicy, Nałęczowa i dwa zespoły z Ustrzyk, bo oprócz „Smyk-ów” był też zespół SHAKE DANCE z ZSP nr 1.

Po obejrzeniu 34 prezentacji konkursowych w trzech kategoriach wiekowych, Komisja Artystyczna w składzie: Joanna Boruch, Edyta Mędrek-Śliwa i Małgorzata Lis-Pasionek, do Koncertu Galowego zakwalifikowała 17 układów tanecznych razem z „Harcami na kwiatowej łące” - „Smyk-ów”. Nasze tancerki wytańczyły II miejsce w kategorii wiekowej 7-11 lat i otrzymały, jak przystało na „Miasto Szkła”, szklaną statuetkę. Jury dziecięco-młodzieżowe oceniło nasze „Harce…” najlepiej i „Smyk” za I miejsc dostał dużego, białego słonia.

Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu, wieczorem cały zespół razem ze swoim nieocenionym opiekunem i choreografem w jednej osobie Panią Alicją Niedośpiał powrócił do Ustrzyk i teraz ma już wakacje.

p.Bogdan Buziewicz

"Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń.”

Opiekun zespołu SMYK składa serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom za wkład, zaangażowanie i pomoc przy realizacji przedsięwzięć związanych z udziałem zespołu w konkursach i przeglądach tanecznych. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje jeszcze wieloma wspólnymi działaniami na rzecz dzieci tańczących w zespole. Życzę powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń i sukcesów w życiu osobistym.

Alicja Niedospiał