Aktualności

11 czerwca 2014 07:47 | Aktualności

Smyki w Kielcach

        W dniach od 30 maja do 1 czerwca dziewczynki z zespołu Smyk przebywały na wycieczce w Kielcach. W pierwszym dniu pobytu zwiedziły  piękną jaskinię "Raj".
         W drugim dniu (31 maja 2014 r.) wycieczki  zespół wziął udział w  Ogólnopolskim Sabacie Tanecznym  "O złotą miotłę Baby Jagi". Samo zakwalifikowanie się do konkursu było już wyróżnieniem dla  zespołu, gdyż na kieleckiej scenie prezentowali się profesjonaliści, czyli zespoły tańczące tylko w domach kultury i szkołach tańca. Należy nadmienić, że kwalifikacje do konkursu odbywały się na podstawie nagrań DVD.  Zespół Smyk zaprezentował układ taneczny "Harce na kwiatowej łące" i został życzliwie przyjęty przez kielecką publiczność.
        Po konkursie, pomimo zmęczenia dziewczynki z ochotą zwiedziły Muzeum Zabawek, które  posiada ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych, jak i współczesnych. Jest to jedna z największych tego typu placówek w Polsce.
      W ostatnim dniu  wybraliśmy się do Sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie  zwiedziliśmy Kryptę Grobową  Kaplicy Oleśnickich oraz uczestniczyliśmy we mszy świętej.
      Wycieczka sprawiła  wszystkim wiele radości, a udział w konkursie  zmotywował nas do dalszej pracy. Życzę swoim podopiecznym, aby wierzyły w siebie i  zawsze pamiętały o tym, że "Możesz tańczyć wszędzie jeżeli tańczysz sercem".
    Opiekun zespołu serdecznie dziękuje Panu Dyrektorowi Bogdanowi Zwaryczowi, Sponsorom: Panu Prezesowi Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Rolników z  Bandrowa, Panu Prezesowi Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku,  Panu Prezesowi firmy Xylion Medical Systems Sp. z o.o. S.K.A.
z Poznania, Panu Andrzejowi Buczkowi
 oraz Rodzicom za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji wyjazdu.

                                     opiekun zespołu Alicja Niedośpiał

Przeczytano: 1652 razy. Wydrukuj|Do góry

Smyki w Kielcach 2014 r.