04 czerwca 2014 15:47 | Aktualności

Brązowy medal naszych pływaczek

Brązowy medal wywalczyły pływaczki z Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych na rozegranych Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu.

Zawody te odbyły się 23 maja w Łańcucie, wystartowało w nich po 12 najlepszych sztafet  dziewcząt i tyle samo drużyn chłopców. Również przeprowadzono finały indywidualne na dystansach 50 m w czterech stylach.

Nasze dziewczęta z podstawówki po raz pierwszy w historii szkoły wywalczyły medal w pływaniu. Pojechały na finały jako kandydatki do medalu i nie zawiodły. Brązowe medale wywalczyły: Luiza Motyka, Renata Prędki, Paulina Sidor, Sandra Szwarc, Natalia Bochenek,  Katarzyna Harsche, rezerwową była Daria Malec zaś  trenerem zespołu Tomasz Podstawek. Złote medale w kategorii dziewcząt i chłopców zdobyli uczniowie z SP 6 Mielec.

Ponadto pływacy i pływaczki startowały w finałach indywidualnych w poszczególnych stylach. Złoty medal i tytuł mistrzyni województwa w stylu dowolnym zdobyła Luiza Motyka, czwarte miejsce w stylu grzbietowym napływała Renia Prędki, szósta w klasyku była Paulina Sidor, spośród chłopców najwyżej na piątym miejscu sklasyfikowany został w stylu dowolnym, Bruno Fudała, ósmy przypłynął w „klasyku”, Dawid Cukierda, zaś dziewiąty w stylu grzbietowym – Maciej Pereślucha. Sztafeta chłopców nie zdołała się zakwalifikować do finału wojewódzkiego, ostatecznie zajęła czternaste miejsce w województwie.

Bogdan Kwaśnik