*::2018/2019::*

03 grudnia 2013 10:05 | Aktualności

X Powiatowa Kampania Profilaktyczna

2 grudnia 2013 r., w Ustrzyckim Domu Kultury odbył się finał X Powiatowej Kampanii Profilaktycznej. Jej adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami Kampanii była: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Zarząd Rejonowy PCK, Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa Policji, Ustrzycki Dom Kultury. Kampanię prowadził pan Grzegorz Osiowy.
       Celem Kampanii było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia m.in.: profilaktyka uzależnień (od alkoholu, nikotyny i narkotyków), profilaktyka HIV/AIDS, przeciwdziałanie innym patologiom społecznym.

W konkursie udział wzięło 8 szkół z powiatu bieszczadzkiego i leskiego: Gimnazjum w Bóbrce, Gimnazjum w Czarnej, Gimnazjum w Ropience, Gimnazjum w Wojtkówce, Gimnazjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych,  ZSL i BZSZ.

Podczas finału kampanii odbył się konkurs: małych form teatralnych oraz podsumowano wyniki konkursu wiedzy, który rozegrano 20 listopada w Starostwie Powiatowym.

Nasze gimnazjum reprezentowali członkowie szkolnego koła PCK i tak: czwarte miejsce w konkursie wiedzy zajął Filip Wilczkiewicz z klasy III b, II miejsce w „Antyreklamie piwa” zajął Dżordan Jaźwiecki z klasy  III n, w konkursie małych form teatralnych gimnazjaliści z „Dwójki” za swoje  przedstawienie zajęli III miejsce

Scenariusz przedstawienia napisały: Julia Kozubek i Marzena Tomków z III b. Na scenie wystąpili: Julia Kozubek, Marzena Tomków, Maria Franc, Aleksandra Orlef, Agata Stokłosa, Paulina Dyląg, Jolanta Jurczyszyn, Dżordan Jaźwiecki, Seweryn Lenart.

Podczas X jubileuszowego finału uczniowie z przybyłych szkół mogli wysłuchać pięknego śpiewu solisty  zespołu  Rendez-Vous Piotra Hołubowskiego, który przybliżył młodzieży bieszczadzkich artystów i wykonał piosenki m.in. „Bieszczadzkie anioły”, „Majster Bieda”.

Gościem specjalnym Kampanii był pan Adam Milewski z W11, który podziękował młodym aktorom za wspaniałe występy oraz opowiedział o swojej pracy w serialu W11.

Kampanię podsumował przewodniczący jury Starosta Powiatu Bieszczadzkiego pan Z. Krasowski „Wszystko to co dzisiaj zobaczyliście, było dla Was młodzi widzowie. Mam nadzieję, że dalej będziecie rozwijać swoje aktorskie talenty”. Na zakończenie podziękowania skierowano do nauczycieli – opiekunów występujących grup.

Elżbieta Dadej