*::2018/2019::*

03 października 2013 17:44 | Aktualności

Zajęcia otwarte w grupie "Biedronki"

Rytmika jest metodą wychowania muzycznego, estetycznego  i ogólnego. Poprzez aktywne formy obcowania z muzyką takie jak: ruch, śpiew, improwizacja, wprowadza się dzieci  w świat muzyki, wyzwala emocje i pobudza wyobraźnię. Podczas takich zajęć dzieci z łatwością uczą się również nowych piosenek oraz wierszyków.

W dniu 2 października w oddziale zerowym "Biedronki" odbyły się zajęcia otwarte z rytmiki. Tematem zajęć były jesienne zabawy muzyczno - ruchowe w marszowym rytmie. Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach. Popisywały się umiejętnościami tanecznymi i rytmicznymi. Zatańczyły "Poleczkę", oraz grecki taniec "Zorba" oparty na rytmicznym klaskaniu  oraz przeplatance. Bardzo sprawnie bawiły się gazetami i chustą animacyjną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa "Wojskowa orkiestra". Wszystkie dzieci udowodniły, że potrafią prawidłowo reagować na polecenia, słuchać, patrzeć, tworzyć  oraz zgodnie współdziałać w zespole. Końcowym etapem zajęć była wspólna zabawa z rodzicami "Wycieraczki" oraz ewaluacja zajęć, podczas której powstała piękna jesienna praca plastyczna.

Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez całą grupę „Biedronek”, za co pani Alicji Niedośpiał składam gorące podziękowanie.

Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania rodziców rozwojem dzieci i dziękujemy za wygospodarowanie czasu na udział w zajęciach.

Barbara Sałosz

Filmy z fragmentami z zajęć otwartych można obejrzeć w zakładce - "Filmy"

Filmy: