*::2018/2019::*

20 maja 2013 11:38 | Aktualności

Podsumowanie konkursu „OMNIBUS MATEMATYCZNY 2013” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych

Finał VI edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Henryka Sułui odbył się 7 i 9 maja 2013r. w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Pierwszy etap matematycznych zmagań polegał na rozwiązaniu czterech zestawów łamigłówek z dziedziny „królowej nauk”, które pojawiały się systematycznie co dwa tygodnie na szkolnej stronie internetowej naszej „Dwójki”. Rozwiązane zestawy uczniowie przesyłali do organizatorów konkursu celem ich sprawdzenia. W ten sposób gromadzili punkty, które były podstawą zakwalifikowania się do finałowych potyczek.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do tegorocznego „Omnibusa” stanęło 548 uczniów reprezentujących 20 szkół: SP w Bóbrce, SP w Czarnej, SP w Czaszynie, SP w Krościenku, SP w Łobozewie, SP w Ropience, SP w Równi, SP nr 2 w Sanoku, SP w Zgłobniu, SP w Ustianowej Górnej,  SP w Wojtkowej, Gimnazjum w Rakowej, Gimnazjum nr 1 w Sanoku,  Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, ZS w Lutowiskach, ZSP w Myczkowie, ZSP w Olszanicy, ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych.

Natomiast do finału konkursu, w pierwszej kategorii wiekowej (klasy I – III SP ) w dniu 9 maja przystąpiło 125 uczniów, a w drugiej i w trzeciej kategorii (klasy IV – VI SP oraz klasy I-III Gimnazjum) w dniu 7 maja - 150 uczniów.

Test finałowy składał się z 10 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Zestawy zadań i szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: www.zsp2ustrzyki.pl.

Wspólne spotkania po zmaganiach nad zestawami najlepszych matematycznych głów zakończyło się uhonorowaniem finalistów I etapu konkursu dyplomami. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

Laureatami finału VI edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych poszczególnych kategorii zostali:

Klasy I – Paweł Kuc (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy II –Marcin Bihun (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy III – Dominik Tomczak (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy IV – Krzysztof Nawrocki (SP w Bóbrce)

Klasy V – Katarzyna Sworst (SP nr 2 w Sanoku)

Klasy VI – Dawid Kozdrowski (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne)

Klasy I gimnazjum - Paweł Sałosz, Adam Steciuk (ZSP nr 2 Ustrzyki Dolne), Ireneusz Worek (Gimnazjum nr 1 w Sanoku)

Klasy II gimnazjum – Marek Czapor (Gimnazjum nr 2 Ustrzyki Dolne), Przemysław Kasprzyk (Gimnazjum nr 1 Zagórz).

Klasy III gimnazjum - Artur Dudek, Magdalena Skiba (Gimnazjum nr 2 Ustrzyki Dolne).

Sponsorami konkursu byli: Burmistrz Ustrzyk Dolnych pan Henryk Sułuja, dyrektor Oddziału PGNIG S.A. w Sanoku pan Jacek Stepek, dyrektor ZSP nr 2 – NSS w Ustrzykach Dolnych pan Bogdan Zwarycz. Za sprawą Państwa otwartości na rozwój intelektualny naszej młodzieży i hojności  wierzymy, że w przyszłości będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych podopiecznych, za co już teraz serdecznie dziękujemy.

Pan Henryk Sułuja i pan Jacek Przybyła - Burmistrzowie Ustrzyk Dolnych i v-ce dyrektor ZSP nr 2 – NSS  Barbara Sałosz serdecznie dziękują zastępcy Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku za zmobilizowanie największej grupy uczniów spośród szkół uczestniczących w konkursie pani Alicji Staruchowicz – Pastuszczak.

Pan Henryk Sułuja i pan Jacek Przybyła - Burmistrzowie Ustrzyk Dolnych i v-ce dyrektor ZSP nr 2 – NSS  Barbara Sałosz serdecznie dziękują uczniom, ich rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom koordynującym konkurs, tj. pani  Wioletcie Grzegorzak, pani Agnieszce Kurczabie, pani Alicji Niedośpiał, pani Małgorzacie Staniszewskiej, pani Barbarze Szałańskiej, pani Alicji Urban oraz Prezesowi Stowarzyszenia „Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki” pani Annie Buczek za osobiste zaangażowanie w konkursie.

W czasie podsumowania, na którym obecny był wiceburmistrz Ustrzyk Dolnych pan Jacek Przybyła, mogliśmy rozwiązać quiz matematyczny przygotowany przez: Annę Ziembikiewicz i Macieja Szymanka, uczniów ZSP nr 2 w Ustrzykach Dolnych, pod kierunkiem pani Agnieszki Kurczaby „Magiczna matematyka”.

Wszystkim uczestnikom, rodzicom i opiekunom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w VII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz

"Omnibus matematyczny 2013" - Uroczystość podsumowania