*::2017/2018::*

11 października 2012 14:17 | Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych

sowa_logo.png

Olimpiada "Sowa Matematyczna" jest adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, począwszy od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach, technikach.
Konkurs skierowany jest również w stronę szkół zawodowych. Olimpiada rozgrywana jest w 5 kategoriach:
       Kategorie, w których będzie się rozgrywała olimpiada w roku szkolnym 2012/2013:

Junior
Pitagoras
Tales
Archimedes
Euklides
klasy 3-4 szkół podstawowych
klasy 5 i 6 szkół podstawowych
klasy 1 i 2 gimnazjów
klasy 3 gimnazjów, 1 liceów i techników,1, 2, 3 zasadniczych szkół zawodowych
klasy 2 i 3 liceów i techników oraz 4 techników

Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do tego co czeka ich na egzaminach zakańczających poszczególne etapy nauki (sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny oraz maturalny). Opłata wpisowa za udział w konkursie pokrywana jest przez uczniów i wynosi 7zł 50gr od każdej zgłoszonej osoby.

Przewidziane nagrody

Nagrodami dla zwycięzców będą laptopy oraz projektory multimedialne dla ich szkół.

Ponadto Organizator przewidział wiele nagród dodatkowych. Jedną z nich będzie projektor multimedialny dla szkoły, która zgłosi największą liczbę uczestników do konkursu.

Prosimy o zgłaszanie swojego udziału w Olimpiadzie u nauczycieli matematyki.