*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

23 grudnia 2019 13:23 | Aktualności

FINAŁ KONKURSU "ZACHOWAMY PIĘKNO I WALORY PRZYRODNICZE BIESZCZADÓW”

W środę, 11.12.2019 r., w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN w Ustrzykach Dolnych odbył się finał konkursu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” podsumowujący kilkumiesięczną pracę uczniów. Zakończył się on dla naszej szkoły ogromnym sukcesem, bowiem zdobyliśmy II miejsce w kategorii drużynowej oraz 1 i 2 miejsce w kategorii indywidualnej.

Naszą drużynę, wyłonioną w drodze eliminacji szkolnych tworzyli: Joanna Dudka, Zuzanna Barzycka i Kacper Pucyk. Wymienieni uczniowie oraz Weronika Kisielewicz startowali dodatkowo w konkurencji indywidualnej. Zmagania w konkurencji indywidualnej zakończyły się wspaniałym wynikiem. Weronika Kisielewicz zajęła I miejsce a Kacper Pucyk IImiejsce.

XXVII edycja programu i konkursu odbyła się pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nagrody w konkursie zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, kalendarzami , książkami oraz plecakami turystycznymi. Szkoła wzbogaciła się natomiast o ekran projekcyjny, który ułatwi pracę na lekcjach przyrody i biologii.

Dziękuję uczniom za wspólną, ciężką pracę, czas spędzony na zajęciach terenowych i emocje, których dostarczyli mi w trakcie konkursu.

Marlena Cybruch