*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

20 grudnia 2019 21:29 | Aktualności

Warsztaty Bożonarodzeniowe w świetlicy szkolnej

Chcąc poczuć ducha świąt i ich prawdziwy zapach 10 grudnia  w ramach zajęć świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów do niej uczęszczających Warsztaty Zdobienia Pierników.  Pierniczki zostały wcześniej upieczone przez wychowawczynie i  czekając na zdobienia leżakowały, by zmięknąć. Wychowawczynie świetlicy zapoznały uczniów z tym pięknym zwyczajem i rozbudziły ich kreatywność przypominając im o różnych wzorach i formach zdobienia. Następnie pod czujnym okiem pani Agnieszki Kapuścińskiej-Festoso dzieci przygotowały różnokolorowy lukier oraz zapoznały się z technikami zdobienia ciasteczek. Oprócz tradycyjnego lukru uczniowie wykorzystali również płynną czekoladę, brokat jadalny, perełki, posypki i pisaki cukrowe. Każdy z uczniów przygotował odpowiednio miejsce pracy. Przy pomocy pędzli do wypieków, wykałaczek i rękawów cukierniczych powstały unikatowe wzory, a nasze pierniczki zamieniły się w piękne płaskorzeźby.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę pani Agnieszki Kapuścińskiej-Festoso, pani Edyty Chudzik, pani Agaty Zdeb oraz paniom ze stołówki szkolnej, które pomogły w zorganizowaniu tych warsztatów.

Wychowawcy świetlicy

Jolanta Przebięda