*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

19 grudnia 2019 16:19 | Aktualności

Spotkanie otwarte z rodzicami w oddziale przedszkolnym „Słoneczka”

Dnia 18 grudnia magia świąt na dobre zagościła w naszej szkole. Oddział przedszkolny „Słoneczka” wprowadził nas w świąteczny klimat przygotowując wraz z wychowawczyniami lekcję otwartą.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania gości krótkim montażem słowno muzycznym wraz z układem tanecznym do piosenki „All I want for Christmas is you”. W trakcie zajęć dzieci szukały odpowiedzi na ważne pytania dotyczące tradycji świąt, min. „ Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?”, „Dlaczego ubieramy choinkę?”, „Dlaczego podajemy sobie ręce?”. Uczniowie nie zapomnieli również o zaśpiewaniu kolędy „Dziś w stajence”, po czym wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane kartki bożonarodzeniowe wraz z życzeniami i słodkim poczęstunkiem w formie ciasteczek cytrynowych przygotowanych przez panią Natalię Wacławską.

Punktem kulminacyjnym i zarazem największą atrakcją dla dzieci i rodziców było wspólne dekorowanie pierniczków, które zostały przygotowane przez mamy naszych uczniów. Celem wychowawczyń było w ten sposób wzmocnić więzi rodzinne i rozbudzić wiele pozytywnych emocji  wśród dzieci i rodziców oraz jeszcze bardziej zintegrować całą  grupę. Kolorowe lukry, posypki, czekolady i perełki do zdobienia pod bezpiecznym nadzorem rodziców posłużyły do stworzenia pięknych pyszności. Gorące podziękowania kierujemy w stronę dzieci, które przejęte rolą pięknie się prezentowały. Paniom Cecylii Perkowskiej, Róży Barańskiej, Katarzynie Głuszko, Agnieszce Kluczewskiej, Pauli Dadej oraz Basi Konik dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz pomoc w obsłudze muzycznej.

Jesteśmy przekonani, że takie spotkania służą nam wszystkim , pozwalając  na realizację wszystkich założonych celów. Wszystkim rodzicom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy dużo zdrowia, miłości i wzajemnej życzliwości, a w nadchodzącym Nowym Roku dużo sukcesów oraz realizacji wszystkich planów i marzeń.

Wychowawczynie: Jolanta Przebięda, Natalia Wacławska.