*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

01 grudnia 2019 16:02 | Aktualności

Brawa dla klasy 4 a

Tradycją naszej szkoły - Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych - jest zapraszanie rodziców na lekcje otwarte. Są to takie chwile w życiu społeczności szkolnej, które pozwalają nauczycielowi na zaprezentowanie siebie i swojego stylu pracy, rodzicom dają możliwość obserwowania swoich pociech, a dzieciom przynoszą nie tylko dodatkową wiedzę, ale także dostarczają frajdy ( dzieci lubią popisywać się przed rodzicami i w ogóle być podziwiane). Taką możliwość dostarczyła uczniom klasy 4a i ich Rodzicom nauczycielka języka angielskiego, pani Joanna Rajchel, która 28 listopada 2019 roku przeprowadziła lekcję otwartą, w czasie której wprowadziła nowe słownictwo związane z działem House and furniture (dom i meble).

Lekcja rozpoczęła się od śmiesznego filmiku How old guys stay in shape, który przedstawia wyczyny sportowe mężczyzny- po jakimś czasie okazuje się, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc schowanego przed kamerą innego mężczyzny. Nauczycielka porównała te wyczyny z przygotowaniem od najmłodszych klas do egzaminów- zawsze za uczniem stoi nauczyciel, który wspiera, pomaga i wymaga.

Dużo radości przyniosła część wstępna lekcji, w czasie której uczniowie prezentowali siebie, odpowiadając na pytania: What’s your name?, What’s your surname?, How old are you?, Where are you from?, What’s your favourite actress? i wiele innych. Odpowiedzi na 17 pytań pozwoliły stworzyć bogatą wypowiedź o sobie. By pokazać, jak jest to przydatne, nauczycielka pokazała krótki filmik, w którym swoją sylwetkę zaprezentowała jej dwunastoletnia córka, Maria. Uczniowie dostali takie właśnie zadanie domowe, by wraz z rodzicami nagrać filmiki i w ramach zadania domowego przynieść je do szkoły. Pani Dyrektor Barbara Sałosz już zapowiedziała, że najlepsze prace zostaną zamieszczone na szkolnej stronie.

Część właściwa lekcji dotyczyła nowego słownictwa, dlatego po krótkiej prezentacji listy słów, uczniowie przystąpili do części ćwiczeniowej i podpisywali obrazki oraz rozwiązywali krzyżówki. Na koniec wszyscy sprawdzali odpowiedzi na wyświetlonych na ekranie obrazkach.

Na koniec uczniowie tworzyli zdania z nowymi słowami używając konstrukcji there is/ there are (jest, znajduje się, są, znajdują się). Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniem. Brawo!

Lekcja pokazała, iż uczniowie klasy 4 a są zdolni, szybko się uczą i mają duże możliwości. Pani Dyrektor zauważyła, że nauka języków obcych jest najistotniejszą rzeczą w dzisiejszym świecie, dlatego prosiła dzieci, by tej umiejętności nie zaniedbywały i pracowały systematycznie.

Składam serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy znaleźli czas, by odwiedzić naszą szkołę i swoją obecnością towarzyszyć dzieciom. Mam nadzieję, że lekcje angielskiego- mimo trudów i frustracji związanych z wymaganiami w czwartej klasie- wkrótce przyniosą zadowolenie. Dziękuję także Pani Dyrektor za dobre słowo, wychowawczyni klasy 4 a Pani Katarzynie Karpińskiej gratuluję opieki nad tak zdolną klasą, a koleżankom i kolegom, którzy obserwowali lekcję, dziękuję za wsparcie.

Joanna Rajchel