*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

21 listopada 2019 10:16 | Aktualności

Świąteczne warsztaty plastyczne 2019 już rozpoczęte!

Terapeutyczne, rodzinne warsztaty plastyczne mają na celu stworzenie takich twórczych sytuacji, aby  dzieci i ich rodzice mogli rozwijać się w formie ekspresyjnej, percepcyjnej oraz harmonizować rozwój i funkcjonowanie swojej osobowości, przezwyciężając własne trudności. Realizacja tych potrzeb wpływa na dobre samopoczucie, wyładowanie emocji i osłabienie wewnętrznych konfliktów. Pomaga wyzwolić kreatywność, uwierzyć w siebie, pozytywnie komunikować się z innymi, odnaleźć swoje miejsce. Warsztaty mają być nośnikiem treści o różnym charakterze, mają działać uspokajająco, ale również pobudzająco i aktywizująco, uczyć koncentracji uwagi i dyscypliny, wzbudzać pożądane emocje i umieć nimi sterować.

W środę 20 listopada odbyło się pierwsze, przedświąteczne, warsztatowe spotkanie małej grupki uczestników. Dzieci wraz ze swoimi mamami wykonały bożonarodzeniowe kartki. Niektóre były wykonane już z życzeniami i dedykacją dla bliskiej osoby z rodziny. Wszyscy doskonale się bawili, tworzyli własne kompozycje wykorzystując różnorodne materiały. Myśląc o bliskich, uczestnicy warsztatów (zgodnie z założeniem) wyzbywali się również zachowań egocentrycznych i egoistycznych wykonując kartki z przeznaczeniem na kiermasz świąteczny, organizowany corocznie, z którego dochody przeznaczone zostają na Fundację Świętego Mikołaja.

Dziękujemy za udział w dzisiejszym spotkaniu i serdecznie zapraszamy na następne.

Alina Konik i Małgorzata Sygut