*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

10 listopada 2019 11:44 | Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w kl. 1-3

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości w klasach młodszych była uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klas III a i IIIb. Uczniowie klas I –III oraz przedszkolaki przygotowywali się do tego święta poprzez zajęcia i lekcje prowadzone w klasach. Poznawali pieśni patriotyczne, symbole narodowe, uczyli się hymnu. Wykonywali prace plastyczne tematycznie związane z tym świętem. Podczas uroczystości obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych: ”Piechota”, „Rota” i „Przybyli ułani”. Ostatnim punktem występu było solowe wykonanie pieśni pt. „Co to jest niepodległość” przez Paulę Kłapkowską. Po występie trzecioklasistów nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów laureatom Konkursu Poezji Patriotycznej. W tym roku po raz kolejny nasza szkoła zgłoszona została do udziału w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, mającej na celu uczczenie przypadającej w tym roku 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W związku z tym , na zakończenie uroczystości około godziny 11.11 wszyscy zgromadzeni odśpiewali a cappella 4 zwrotki hymnu państwowego.
    Dziękujemy panu dyrektorowi Bogdanowi Zwaryczowi i paniom dyrektor: Barbarze Sałosz i Wioletcie Grzegorzak za uświetnienie uroczystości swoim przybyciem.
Dziękujemy także pani Alinie Konik za przygotowanie dekoracji i pani Marcie Germańskiej za pomoc przy oprawie muzycznej uroczystości oraz rodzicom pani Izabeli Wożniak za robienie zdjęć i pani Karolinie Orłowskiej za przygotowanie biało – czerwonych przypinek.

Ewa Tomczak i Maria Fuksa