*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

30 października 2019 20:38 | Aktualności

„JESTEŚMY POLAKAMI”

Pod takim hasłem, 29 października odbyło się Ślubowanie i Pasowanie Uczniów klas I- szych w Zespole Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych.

Dzieci w obecności zaproszonych Gości, Dyrekcji, Rodziców, Dziadków i Nauczycieli udowodniły, że są prawdziwymi Patriotami i dumnymi Polakami, którzy swoimi umiejętnościami, wiadomościami i zdolnościami zasłużyły na miano Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych.

Podczas montażu słowno- muzycznego wykazały się piękną recytacją, tańcem, śpiewem, wiedzą z edukacji polonistycznej, matematycznej, patriotycznej i języka angielskiego. Pierwszoklasiści udowodnili również, że doskonale znają zasady ruchu drogowego i potrafią bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Uroczystości towarzyszyły gromkie brawa i moc gratulacji. „Posypały” się prezenty w postaci dyplomów, dużych ołówków, słodyczy i bonów wartościowych.

Jednak dla nas najcenniejszym okazało się Błogosławieństwo Boże udzielone nam na czas edukacji przez ks. Prałata Romana Szczupaka, Akt Pasowania dokonany przez P. Dyrektora Bogdana Zwarycza oraz życzenia złożone przez: P. Burmistrza Bartosza Romowicza z rąk P. Sekretarz Janiny Sokołowskiej, Prezes Stowarzyszenia Ustrzyckiej Dwójki- P. Annę Buczek, P. Przewodniczącego Rady Rodziców- Dawida Darosza i naszą troskliwą Dyrekcję.

Wyrazy uznania i podziękowania kierujemy również na ręce naszych Wychowawczyń: P. Alicji Urban, P. Krystyny Szewczyk oraz P. Barbary Opach oraz starszych Kolegów: Jakuba Staniszewskiego i Eryka Zbieraka za wprowadzenie nas do Grona Uczniowskiej Braci.

Uczniowie klasy I A, I B i I C