*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

28 października 2019 21:05 | Aktualności

Informacja o próbnych egzaminach w klasie 8

Uprzejmie informuję, że próbne egzaminy ośmioklasisty w klasie 8 zostaną przeprowadzone w naszej szkole w dniach 20-22 XI 2019 o godz. 8.00.

1 DZIEŃ 20 listopada 2019(środa)

Język polski (120 min + 5 min*)

W arkuszu znajdzie się więcej niż na egzaminie gimnazjalisty zadań otwartych, czyli wymagających samodzielnego sformułowania odpowiedzi. Sprawdzana będzie umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce, w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Nowością jest możliwość wybrania przez ucznia tematu wypracowania, który pozwoli mu lepiej zaprezentować wymagane kompetencje. Pojawią się zadania dotyczące treści i problematyki lektur obowiązkowych. Szczególny nacisk zostanie położony na wiedzę i umiejętności z zakresu retoryki, zwłaszcza na uzasadnianie własnego stanowiska.

2 DZIEŃ 21 listopada 2019 (czwartek)

Matematyka (100 min + 5 min*)

Arkusz egzaminacyjny będzie zawierał więcej zadań otwartych w porównaniu do egzaminu gimnazjalnego. Jako pierwsze na karcie pojawią się zadania zamknięte, wymagające wskazania poprawnej odpowiedzi spośród podanych. Z kolei w zadaniach otwartych ocenie będą podlegać: wykonanie poleceniasamodzielne sformułowanie odpowiedzi oraz uzasadnienie wskazanych powiązań. Na egzaminie z matematyki przewiduje się od 19 do 23 zadań.

3 DZIEŃ 22 listopada 2019 (piątek)

Język obcy (90 min + 5 min*)

Egzamin będzie przeprowadzany bez podziału na poziomy podstawowy i rozszerzony. Pojawi się na nim więcej zadań otwartych niż na egzaminie gimnazjalnym. Poza zadaniami w języku obcym w arkuszu znajdą się polecenia wymagające od ucznia sformułowania informacji w języku polskim na podstawie tekstu w języku obcym.

Oceny prac uczniów dokonają nauczyciele naszej szkoły.

Wszystkim uczniom życzę powodzenia!

Barbara Sałosz

wicedyrektor ZSS