17 października 2019 19:30 | Aktualności

Zajęcia otwarte z logo-rytmiki w oddziale przedszkolnym Biedronki

Rytmika jest metodą wychowania muzycznego, estetycznego i ogólnego. Poprzez aktywne formy obcowania z muzyką takie jak: ruch, śpiew, improwizacja, wprowadza się dzieci w świat muzyki, ponadto wyzwala emocje i pobudza wyobraźnię. Podczas takich zajęć dzieci z łatwością uczą się również nowych piosenek oraz wierszyków.

W dniu 17 października dzieci z oddziału "Biedronki" wzięły udział w takich właśnie zajęciach, na które zostali zaproszeni Rodzice.
Przedszkolaki na początku pięknie przywitały gości piosenką „Przywitajmy się wesoło…”, pięknie zatańczyły "Crazy frog". Bardzo ładnie zobrazowały słowa za pomocą dźwięków, np. deszcz-trójkąt lub wiatr-grzechotki. Wszystkie przedszkolaki udowodniły, że potrafią prawidłowo reagować na polecenia, słuchać, patrzeć, tworzyć oraz zgodnie współdziałać w zespole. Ponadto rytmicznie i z uśmiechem bawiły się z rodzicami w kole podczas zabawy „Orzeszki”. W końcowej fazie zajęć wszystkie przedszkolaki wyciszyły się przy dźwiękach muzyki A.Vivaldiego.
     Bardzo cieszymy się z bardzo dużego zainteresowania rodziców rozwojem dzieci i zachęcamy do ścisłej współpracy.
Bardzo energicznie pełne dobrych emocji zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez całą grupę „Biedronek” i dyrekcję, za co pani Marcie składam gorące podziękowanie.

Barbara Sałosz

wicedyrektor ZSS w Ustrzykach Dolnych