*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

25 czerwca 2019 13:52 | Aktualności

„Wędrówką życie jest człowieka” – zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami” – tymi słowami Paulo Coelho rozpoczęła się 18 czerwca 2019 r. uroczystość pożegnania z „Dwójką” uczniów klas VIII i III gimnazjum, ostatni rocznik gimnazjum i pierwsi ósmoklasiści w nowej formule edukacyjnej. Jedni i drudzy spędzili w murach naszej szkoły dziewięć lat, gimnazjaliści od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a ósmoklasiści od „zerówki”. To długi etap życia, który, mamy nadzieję, dobrze został wykorzystany i młodzież została świetnie przygotowana do kolejnego etapu, czyli szkoły średniej, a świadczą o tym między innymi dobre wyniki egzaminów i osiągnięcia w wielu konkursach, i zawodach sportowych. O przygotowaniu do dorosłości i pięknym czasie młodości mówili nasi absolwenci w spektaklu „Wędrówką życie jest człowieka”. Zastanawiali się nad swoimi wyborami, drogowskazami życiowymi, którymi się pokierują, snuli refleksje na temat swojej życiowej podróży. „Życie nie jest niczym innym jak podróżą pociągiem..” – wsiadamy na stacji do pociągu życie, spotykamy po drodze różnych ludzi, niektórzy podróżują z nami dłużej, inni tylko przez moment. Różne też towarzyszą nam uczucia, ale każdy powinien odbyć swoją podróż w jak najlepszy sposób, szukać w innych najlepszych cech. Przesłaniem końcowym spektaklu były słowa: „Mój przyjacielu(…) róbmy tak, by gdy nadejdzie chwila wysiadaniu, na naszym pustym miejscu pozostała tęsknota i miłe wspomnienia dla tych, co kontynuują podróż.” W spektaklu wystąpili: Jagoda Chojnacka, Weronika Czaja,  Joanna Dutka, Michał Giefert, Artur Gronkiewicz, Aleks Grządziel, Emilia Kwaśnik, Aleksandra Liniewska, Zuzanna Ostrowska, Maciej Pereślucha Marcjanna Potaczała, Julia Sochań, Kinga Sopata, Julia Woźniak. Uroczystość przygotowały: pani Marta Głuszko – reżyser, pani Wioletta Grzegorzak, pani Grażyna Majer, pani Barbara Szałańska, pani Beata Tkacz oraz od strony techniczno-muzycznej pani Marta Germańska.

Zarówno w trakcie tej uroczystości, jak   pożegnania ze szkołą na czas wakacji uczniów klas I – VII, które odbyło się 19 czerwca 2019 r. pan dyrektor Bogdan Zwarycz, pani wicedyrektor Barbara Sałosz oraz pani wicedyrektor Wioletta Grzegorzak  wręczyli wyróżniającym się uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Uczniowie ci godnie reprezentowali naszą szkołę i przyczyniali się do rozsławienia jej imienia. Gośćmi na uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2018/2019 byli pani Anna Buczek – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej „Dwójki” oraz pan Dawid Darosz – przewodniczący Rady Rodziców, którzy złożyli uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdeczne podziękowania za miniony rok wytężonej pracy, wspaniałe wyniki w nauce i osiągnięcia, a także życzyli radosnego i zdrowego wypoczynku w czasie wakacji. Pani Anna Buczek odczytała także list z najlepszymi życzeniami od pana Burmistrza Bartosza Romowicza.

Pan dyrektor Bogdan Zwarycz podziękował także uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólny rok efektywnej pracy, życzył wszystkim spokojnych, bezpiecznych, pełnych radości wakacji, a naszym absolwentom powodzenia na kolejnym etapie edukacji i w codziennym życiu.

Edyta Kaczmaryk