*::2018/2019::*

14 czerwca 2019 14:54 | Aktualności

Pierwsze sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych w programowaniu.

W kończącym się roku szkolnym uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej mieli po raz pierwszy szansę sprawdzić swoje umiejętności w konkursach programistycznych opartych o środowisko Baltie. Jest to doskonałe narzędzie do uczenia się podstaw jak i zaawansowanych elementów programowania komputerowego. Etapem sprawdzenia zdobytych umiejętności były organizowane z tego zakresu konkursy.

Uczniowie Naszej Szkoły robiąc pierwsze kroki w tym zakresie w zakończonych już konkursach wypadli bardzo dobrze.

W organizowanym po raz pierwszy przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty Wojewódzkim Konkursie Tematycznym "Podkarpacki Baltie '2019" tytuły finalistów uzyskali:

- Marcin Bihun (klasa 8n),

- Jakub Iwanik (klasa 8a),

- Eliza Skiba (klasa 8b).

W "Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie '2019" uczniowie: Eliza Skiba (klasa 8b) i Jakub Iwanik (klasa 8a) w finale konkursu uzyskali tytuły finalistów. Opiekunem uczniów był nauczyciel informatyki - Andrzej Rybski.