*::2018/2019::*

05 czerwca 2019 16:47 | Aktualności

Świat baśni - zajęcia otwarte dla rodziców

W baśniowy świat udały się dzisiaj dzieci z oddziału zerowego "Biedronki". "Zaczarowane" za pomocą czarodziejskiej różdżki, zostały postaciami z bajek i baśni. Czar dotknął nawet niektórych rodziców, a nawet p. dyrektor Barbarę Sałosz. Swoje przywiązanie do tej najpiękniejszej literatury dziecięcej potwierdziły śpiewając piosenkę "Lubimy bajki". Z półki spoglądały na nas pięknie wydane baśnie H.Ch. Andersena, Braci Grimm - własność dzieci przyniesiona na wystawę. W rozmowie wykazały, że znają sporo tych utworów  i wiedzą, czym charakteryzują się baśnie.

W "zaczarowanym  koszu " z zagadkami znalazła się Calineczka w pięknym tulipanie,  pantofelek Kopciuszka, wędka rybaka ze "Złotej rybki" , zapałki "Dziewczynki z zapałkami" i wiele innych przedmiotów. "Biedronki" trafnie odgadywały wylosowane zagadki.

Wysłuchanie baśni "Kot w butach" wiązało się  z zaangażowaniem dzieci i aktywnym reagowaniu na nazwy swojej postaci. Ćwiczenie to było zarówno zabawne, jak też miało na celu wywołanie koncentracji na słuchanym tekście.  Zajęcia miały na celu rozwijanie zainteresowań literackich, zachęcanie dzieci do czytania i poznawania świata poprzez literaturę dziecięcą.  Stroje  i rekwizyty wykonane w dużej mierze przez dzieci ubarwiały zajęcia, stanowiły wesołą zabawę, poprzez którą dzieci najchętniej się uczą i najlepiej zapamiętują treści, jakie my, nauczyciele chcemy im przekazać.

Krystyna Szewczyk

Dzisiejsze, ciepłe i pełne dobrych emocji zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez dyrekcję, za co pani Krystynie Szewczyk składam gorące podziękowanie.

Bardzo serdecznie dziękuję za bardzo wysoką frekwencję rodziców w zajęciach otwartych prowadzących przez panią Krystynę. Był to mały zarys tego, co robią dzieci na zajęciach literackich w przedszkolu. Bardzo się cieszymy się, że jesteście Państwo otwarci i chętni do współpracy.

Barbara Sałosz

wicedyrektor SP nr 2 NSS