*::2018/2019::*

05 czerwca 2019 11:21 | Aktualności

Razem odkryjmy świat programowania

Uczniowie klas I a, I c, II a, II b, III a, III b i III c oraz wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu krośnieńskiego.” Projekt był realizowany przez Fundację VCC w  partnerstwie z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Celem głównym projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych, medialnych oraz programowania. W ramach projektu przeprowadzone zostały  szkolenia dla nauczycieli. Od 4 lutego odbywały się  zajęcia  praktyczne uczniów w wymiarze 30 godzin. Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia kompetencji w  zakresie programowania i nauczania programowania, a ponadto:

–   umożliwi stworzenie popytu na Internet oraz technologie informacyjno – komunikacyjne,

– wyposaży uczestników w umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu,

–    wyposaży uczestników w umiejętności bardziej zaawansowane (programowanie),

– stworzy trwałe mechanizmy podnoszenia kompetencji cyfrowych, w tym nauczania programowania.

Podsumowaniem projektu były zajęcia w formie wyjazdowej do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach. Uczniowie uczestniczyli w pokazach naukowych, zajęciach praktycznych oraz zwiedzali obiekt.

L. Senktas- Cyzio