*::2018/2019::*

30 maja 2019 21:19 | Aktualności

PODSUMOWANIE KONKURSU „OMNIBUS MATEMATYCZNY 2019” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza

10 maja 2019 w Szkole Podstawowej  nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał XII edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza sfinansowany ze środków z zadań publicznych Gminy Ustrzyki Dolne.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Do tegorocznego „Omnibusa matematycznego” przystąpiło 1300 przedszkolaków i uczniów, a do finału zostało zakwalifikowanych ponad 595 przedszkolaków i uczniów reprezentujących ponad 30 placówek oświatowych: Przedszkole nr 1 i 2 w Ustrzykach Dolnych,  Przedszkole nr 4 w Sanoku,  Przedszkole ZGR. Sióstr Służebniczek NMP Sanok, SP w Bóbrce, SP w Czaszynie, SP  w Czerminie SP w Hoszowie, SP w Lutowiskach, SP w Łodynie, SP  w Łobozewie, SP Łukowem, SP w Myczkowie, SP w Olszanicy, SP w Polanie, SP w Porażu, SP w Prosieku, SP w Ropience,  SP nr 6 w Rzeszowie,  SP nr 1 w Sanoku, SP nr 2 w Sanoku, SP nr 3 w Sanoku, SP nr 4 w Sanoku, SP nr 6 w Sanoku, SP nr 7 w Sanoku, SP nr 8 w Sanoku, SP nr 9 w Sanoku, SP w Tarnawie Dolnej, SP w Trepczy, SP w Trzcianie, SP w Tyrawie Wołoskiej, SP w Ustianowej Górnej, SP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, SP nr 2 w Ustrzykach Dolnych, SP w Wojtkowej, SP w Zgłobniu, SP Zawóz.

Konkurs zgodnie z Zarządzeniem Nr 4/2019 Podkarpackiego Kuratora Oświaty  znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.

Test finałowy składał się z zadań zamkniętych i zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Laureatami finału XII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych poszczególnych kategorii zostali:

Oddziały zerowe

Klasy VIII

Marcin Bihun SP nr 2 Ustrzyki Dolne

Kinga Sopata SP nr 2 Ustrzyki Dolne

Sponsorami konkursu są: Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Bartosz Romowicz, z-ca Burmistrza - Katarzyna Sekuła, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne - Maciej Szpiech, Andrzej Szelc - Prezes PIEKARNI-CUKIERNI “SZELCÓW”, Dyrektor SP nr 2 – NSS w Ustrzykach Dolnych - Bogdan Zwarycz. Ponadto bardzo serdecznie dziękujemy pani Annie Buczek i Zarządowi Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej „2” za pomoc w pozyskaniu środków finansowych w ramach zadań publicznych gminy Ustrzyki Dolne. To właśnie dzięki ich pomocy będziemy mogli nagrodzić uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą i umiejętnościami z dziedziny „Królowej Nauk”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w XIII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz

wicedyrektor SP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych