*::2018/2019::*

30 maja 2019 21:06 | Aktualności

XXIII ARTYSTYCZNY PRZEGLĄD DWÓJKI

Tradycyjnie, jak co roku w okolicach najpiękniejszego ze świąt obchodzonych w naszym kalendarzu , „Dnia Matki”,  na scenie Ustrzyckiego Domu Kultury pojawili się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im Tadeusza Kościuszki Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Prezentowali swoją działalność artystyczną: : teatralno-recytatorską, muzyczno-wokalną i taneczną, rozwijaną głównie na zajęciach pozalekcyjnych.

Mocnym uderzeniem rozpoczął uroczystość szkolny zespół muzyczny” Droga 84”, założony  przez p. Piotra Brzozowskiego i p. Karola Waszczyszyna - nauczycieli naszej szkoły, których wspólna pasja szybko przyciągnęła uczniów chcących rozwijać swoje umiejętności wokalno– instrumentalne. I tak trwają już  9 lat –nauczyciele, absolwenci i uczniowie.    Przybyłych na uroczystość zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz młodzież przywitał p. Dyrektor Bogdan Zwarycz, następnie w imieniu władz miasta głos zabrał p. Burmistrz Bartosz Romowicz.
     Poezja i muzyka wprowadziła widzów  w odświętny nastrój „Dnia Matki”.
We wzruszających utworach fortepianowych usłyszeliśmy: Zuzię Wronę, Zuzię Orłowską, Marysię  Elmerych  i Weronikę Wilk. Dziewczynki przygotowała
p. Elina Haichel. O miłości do matki słowami poetów pięknie  mówili: Julia Kucyj, Antoni Pasławski i Julia Stachyrak.  Recytatorów przygotowała p. Sylwina Elmerych- Winnicka. Dużo radości i uśmiechu  wprowadziła na scenę najmłodsza uczestniczka naszego Przeglądu, reprezentantka „oddziałów zerowych” Małgosia Jasiewicz, która zaśpiewała dwie  piosenki „Mama dobrze  wie” i „Cała doskonała”.  Małgosię przygotowała p. Krystyna Szewczyk.

W działalności teatralnej w scenkach  z życia wziętych, swoje talenty zaprezentowały trzy zespoły. Z trudnościami dnia codziennego w zabawnej scence z życia rodziny pt. „Niewidzialna ręka” borykało się sceniczne rodzeństwo – podopieczni p. Sylwiny Elmerych- Winnickiej, Agnieszka Stadnik i Antek Tętnowski. Walczącą z wiatrakami” babcię widzieliśmy w humorystycznej etiudce teatralnej wg Doroty Gellnerowej „Stefan,  stołek i  rosołek”,” w wykonaniu Hani Dutki, Julki Kołodziej, Amelki Dec i Michała Greli - uczniów klasy I B, których przygotowała   p. Alicja  Niedośpiał. Zabawną, pełną  energii i niesamowitego  humoru scenkę  „Z życia szkoły” opowiedzieli  podopieczni  p. Joanny Rajchel: Eleni Pagkration, Wiktoria Ślazyk, Kacper Kusznirski i Marcin Wróblewski  uczniowie  kl. III N Gimnazjum.„Taniec dawniej i dziś” przedstawił widzom zespół p. Aldony Kunasz.

Piosenka zawsze była mocną stroną naszej działalności artystycznej, dziewczęta biorą udział w wielu konkursach i przeglądach, i są tam dobrze  notowane.  W tym roku na Przeglądzie swoje talenty pokazały:  Emilka Kucab  w piosence „Sto”, Daria Papciak w piosence „Dla Mamy” przygotowana  przez p. Renatę Gwóźdź, Julia Barańska w piosence „Read all about it” przygotowana przez p. Jadwigę Jastrzębską, Pola Kądziołka w piosnce  „Ocean eyes” przygotowana przez p. Martę Germańską. Chór „Echo” , podopieczni p. Jadwigi  Jastrzębskiej zaśpiewał piosenkę Anny Marii Jopek „Ale jestem”.

Nikt chyba sobie nie wyobraża, że Przegląd mógłby odbyć się bez naszych kochanych „Smyków”. Zespół, układem tanecznym „Na grzybowej polanie” zdobył   I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym „Dance 2019.  Zespół prowadzi p. Marta Germańska, która na zakończenie programu w leśnej, grzybowej scenerii zaśpiewała piosenkę Urszuli Sipińskiej „Cudownych Rodziców mam”.

Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim uczestnikom naszego przeglądu` Rodzicom zaproszonym gościom za przybycie. Za pomoc w przygotowaniach naszym uczniom Kubie Strusiewiczowi  i Mateuszowi Sobczyńskiemu,  którzy wspierani przez  Panów  Jana Ciporę i Andrzeja Górskiego  zadbali o audiowizualną  stronę  naszej uroczystości. Przegląd profesjonalnie  poprowadził  p. Kamil  Fundanicz.  Całość reżyserowała p. Sylwina Elmerych –Winnicka.

Barbara Sałosz

wicedyrektor SP nr 2 NSS