*::2018/2019::*

28 maja 2019 21:58 | Aktualności

Lekcja otwarta dla rodziców oddziału „Słoneczek” Z dźwiękiem jest weselej (zapoznanie z instrumentem - gitara).

Dziecko, które od najmłodszych lat obcuje z muzyką jest bardziej otwarte na świat  i innych ludzi.  Dlatego też istotne jest rozwijanie pasji tanecznych i muzycznych w oddziałach zerowych naszej szkoły.  Okazja ku temu była podczas lekcji otwartej w grupie „Słoneczek”.

Przedszkolaki  na wstępie przywitały się ze wszystkimi piosenką „Przywitajmy się wesoło”, a zaraz potem ćwiczyły swoje języki i

aparat mowy po przez zabawy logopedyczne z wykorzystaniem słomek, piórek i kolorowych kartek .

Kolejnym  etapem zajęć było zapoznanie dzieci z gitarą i technikami gry na tym instrumencie. Rozważania na temat gitary zakończył wspólny śpiew na melodię „Panie Janie”  podczas, którego dzieci naśladowały głosy znanych im zwierząt. Piosenkę śpiewały przy akompaniamencie gitary.

Mnóstwo radości dostarczył dzieciom „dywan logopedyczny” . Chętni uczniowie skacząc po dywanie artykułowali sylaby, które mogły sprawiać trudności podczas swobodnej wypowiedzi  i mówienia.

Lekcja zakończyła się tańcem z kolorowymi wstążkami do muzyki Antonio Vivaldiego pt. „Wiosna” i nagrodzeniem dzieci za udział w zajęciach naklejkami. Podczas zajęć przedszkolaki zaangażowały się zarówno w śpiew, taniec jak i zabawy logopedyczne.

To popołudnie było pełne uśmiechów i radości , co widać było zarówno na twarzach rodziców jak i dzieci.

Marta Germańska

Bardzo serdecznie dziękuję pani Marcie Germańskiej za inicjatywę, przygotowanie  i przeprowadzenie lekcji otwartej. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym rodzicom za udział w zajęciach oraz zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach otwartych.

Barbara Sałosz

wicedyrektor SP nr 2 NSS