*::2018/2019::*

10 maja 2019 22:22 | Aktualności

Finał XII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza.

10 maja 2019 w Szkole Podstawowej  nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał XII edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza.

Z ogromną radością i nieskrywaną satysfakcją możemy powiedzieć, że konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do tegorocznego „Omnibusa matematycznego” przystąpiło blisko 1200 przedszkolaków i uczniów,  a do finału zostało zakwalifikowanych ponad 595 przedszkolaków i uczniów reprezentujących ponad 30 placówek oświatowych.

Konkurs zgodnie z Zarządzeniem Nr 4/2019 Podkarpackiego Kuratora Oświaty  znalazł się w wykazie zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.

Test finałowy składał się z zadań zamkniętych i zadań otwartych. Przez 90 minut uczniowie z uwagą, zaangażowaniem i w pełnym skupieniu rozwiązywali wcale niełatwe zadania i dążyli do tego, aby ich rozwiązania były poprawne i czytelne. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Laureatami finału XII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny” pod patronatem Burmistrza Ustrzyk Dolnych poszczególnych kategorii zostali:

Oddziały zerowe

Barniak  Milena Przedszkole nr 2 Ustrzyki Dolne

Czech Piotr Szkoła Podstawowa Myczków

Klasy I

Choroba Michał  Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne

Klasy II

Adamowski  Patryk Szkoła Podstawowa  Poraż

Klasy III

Grzegorzak  Hubert Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne

Klasy IV

Lechowicz Maria Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne

Pasławski  Antoni Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne

Klasy V

Olejnik Kamila Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne

Klasy VI

Bonk  Milena Szkoła Podstawowa nr 2 Sanok

Klasy VII

Porada Marek Szkoła Podstawowa  Tarnawa Dolna

Klasy VIII

Marcin Bihun Szkoła Podstawowa  nr 2 Ustrzyki Dolne

Kinga Sopata Szkoła Podstawowa nr 2 Ustrzyki Dolne.

Sponsorami konkursu są: Burmistrz Ustrzyk Dolnych – Bartosz Romowicz, z-ca Burmistrza - Katarzyna Sekuła , Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne - Maciej Szpiech, Andrzej Szelc- Prezes PIEKARNI-CUKIERNI “SZELCÓW”, Dyrektor SP nr 2 – NSS w Ustrzykach Dolnych - Bogdan Zwarycz. Ponadto bardzo serdecznie dziękujemy pani Annie Buczek i Zarządowi Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej „2” za pomoc w pozyskaniu środków finansowych z ramach zadań publicznych gminy Ustrzyki Dolne. To właśnie dzięki ich pomocy będziemy mogli nagrodzić uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą i umiejętnościami z dziedziny „Królowej Nauk”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w XIII edycji konkursu „Omnibus Matematyczny”.

Barbara Sałosz