*::2018/2019::*

23 kwietnia 2019 22:01 | Aktualności

Wycieczka klasowa 5a do Wieliczki i Krakowa

W dniach 10- 11 kwietnia 2019 roku klasa 5A wraz z opiekunami p. Jonną Rajchel i p. Natalią Wacławską wybrały się na wycieczkę klasową do Wieliczki i Krakowa. Na początku wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce i zobaczyć solne wspaniałości w czasie dwugodzinnego marszu pod ziemią. Duże wrażenie wywarł na uczniach pobyt w Ogrodzie Doświadczeń, gdzie wszyscy brali udział w eksperymentach z różnych dziedzin fizyki. Wieczorny spacer po Rynku Krakowskim miał wiele uroku, choć trzeba przyznać, iż jest to miejsce niezwykle zatłoczone i ruchliwe o prawie każdej porze dnia. Zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej, Grobów Królewskich, Dzwonu Zygmunta, Smoczej Jamy, Sukiennic odbywał się w towarzystwie bardzo wyrozumiałej i sympatycznej Pani Przewodnik, która ciekawie opowiadała o wydarzeniach z przeszłości. Sporą frajdą okazał się spacer na Kopiec Kościuszki- w wykonaniu klasy 5a był raczej biegiem, gdyż każdy chciał być na szczycie pierwszy.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i na pewno wpłynęła na relacje rówieśnicze pozytywnie. Dziękuję Rodzicom, a w szczególności p. Izabelli Rymarczyk i p. Beacie Piskorek za pomoc w zorganizowaniu wycieczki. Dziękuję p. Arturowi Wróblewskiemu za bezpieczny transport, wyrozumiałość i cierpliwość. Mam nadzieję, że klasa 5a odwiedzi wspólnie jeszcze wiele miejsc.

Joanna Rajchel