*::2018/2019::*

29 marca 2019 15:18 | Aktualności

COMPETITION, czyli lekcja otwarta dla Rodziców uczniów klasy 4B

Są różne rodzaje konkursów- konkursy wiedzy z wybranych dziedzin, konkursy muzyczne, konkursy piękności. Dzisiaj tj. 28 marca 2019 roku w czasie lekcji otwartej dla Rodziców odbył się konkurs z języka angielskiego dla klasy 4b.
Na początku zostali wybrani przewodniczący pięciu drużyn (Jan Walasek, Maria Lechowicz, Antoni Pasławski, Wojciech Duda i Anna Gnot), którzy odpowiedzialni byli za koordynowanie pracy swojej grupy. Do nich w wyniku losowania dołączyli pozostali uczniowie i w ten sposób klasa 4b gotowa była do rywalizacji. Zadania przygotowane przez panią Joannę Rajchel były różnorodne i w dużej mierze koncentrowały się na słuchaniu ze zrozumieniem oraz na materiale gramatycznym, który został wprowadzony w klasie czwartej.
Pięć zespołów wspólnie rozwiązywało problemy językowe i gromadziło na swoich kontach punkty, które po każdym zadaniu zapisywane były na tablicy. Uczniowie wspaniale poradzili sobie ze wstawieniem właściwej formy to be (być) oraz to have (mieć), konstrukcja there is/ there are (jest, znajduje się/ są, znajdują się) nie sprawiła im także żadnych trudności, a poprawianie błędów było dziecinnie proste. Najtrudniejsze okazało się słuchanie i zapisywanie usłyszanych słów w ćwiczeniu listen to the lyrics w piosence Jamesa Blunta pt.: Heart to heart. Choć słowa nie były trudne (boy, man, smile, rainy, door, hand, body), jednak wychwycenie ich wymagało koncentracji i sprawności językowej.
    W konkursie najlepiej poradziła sobie drużyna Antoniego Pasławskiego, która zdobyła największą ilość punktów i została nagrodzona ocenami celującymi. Pozostałe drużyny otrzymały ocenę bardzo dobrą za umiejętności i starania. Niestety, ze względu na ograniczony czas lekcji nie udało się rozwiązać wszystkich przygotowanych zadań, dlatego uczniowie otrzymali kserokopie ćwiczeń do samodzielnej pracy w domu.
Zmaganiom dzieci towarzyszyła obecność Pani Dyrektor Barbary Sałosz, Pani Wychowawczyni Małgorzaty Gawlik, Koleżanek Nauczycielek z Zespołu Języków Obcych oraz przede wszystkim Szanownych Rodziców, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie. Cieszę się, że Rodzice mieli okazje obserwować swoje pociechy oraz nauczyciela w trakcie pracy. Dziękuję wszystkim za obecność oraz wsparcie i … do zobaczenia na kolejnej lekcji.

Joanna Rajchel

Bardzo serdecznie dziękuję pani Joannie Rajchel za inicjatywę, przygotowanie i przeprowadzenie  lekcji otwartej pełnej dobrych emocji oraz kształtowanie postaw uczniów. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym rodzicom i nauczycielom za liczny udział w zajęciach oraz zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach otwartych.
Barbara Sałosz
wicedyrektor SP nr 2 NSS