*::2018/2019::*

29 marca 2019 12:06 | Aktualności

Finał I Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Zimowy Kadr”

„Jeśli nasze zdjęcie wywiera wrażenie, to jest ono właśnie dobre, choćby było niespodziewane w swej oryginalności.                                                                                                — Andreas Feininger

Dnia 26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w I Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Zimowy Kadr”.

Tematem konkursu było przedstawienie bogactwa przyrodniczego i krajobrazowego Polski, jego różnorodności biologicznej w procesach, zjawiskach, życiu.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, Burmistrza Miasta Sanoka oraz Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Przewodniczącym jury konkursowego był Radosław Kaźmierczak -  pasjonat fotografii i miłośnik przyrody, który poprowadził prelekcję i przedstawił  diaporamy ze swoich sesji, wprowadzając nas w klimat fotografii zimowej.

W konkursie nadesłano 50 prac, spośród których jury przyznało po trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.  O tym, jak ważną rolę odgrywa światło, mogliśmy się dowiedzieć podczas prezentacji i omówienia każdej nagrodzonej fotografii.

Uczennica klasy VIII n Amelia Słomińska zaczęła zerkać na świat przez oko obiektywu kilka lat temu. Efektem tej rozwijającej się fotograficznej pasji  jest I miejsce w kategorii wiekowej VII – VIII SP i IIIGIM.

Uwieńczeniem uroczystości było uroczyste otwarcie wystawy  nagrodzonych fotografii w Szkole Podkładowej Nr 8 w Sanoku oraz słodki poczęstunek.

Gratulujemy sukcesu, który jeszcze bardziej wzmacnia pasję i  zachęca do wysiłku.

wychowawca Barbara Szałańska