*::2018/2019::*

28 lutego 2019 12:33 | Aktualności

Ruszają zapisy do Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Po raz kolejny Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Zapisy online na semestr letni 2019 startują 25 lutego o godzinie 10.

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego odbywają się w Rzeszowie oraz w Filiach w Mielcu, Ustrzykach Dolnych, Dębicy oraz Stalowej Woli. Na zajęcia w Ustrzykach Dolnych mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat mieszkający w gminie Ustrzyki Dolne oraz Olszanica. Wykłady odbywają się w jedną sobotę miesiąca. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Semestr letni to cztery spotkania, które będa sie odbywać w okresie od marca do czerwca, raz w miesiącu, zawsze w sobotę. Wykłady, trwają godzinę i poruszane są na nich naukowe zagadnienia z wybranych dziedzin. W tym semestrze studenci DUT dowiedzą się skąd płynie prąd, poznają historię ognia i jego tajemnice, spróbują odkryć i poznać to czego nie widać oraz przekonają się, że świat z filmów science fiction, nie jest taki odległy jakby mogło się wydawać.

Rejestracja odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez Konto DUT postępując wg. instrukcji - REJESTRACJA W 4 KROKACH

Rejestracja na semestr letni 2019 będzie możliwa od 25 lutego od godz. 10.00 do 4 marca 2019 r. do godz. 23.59.59.

Przed rejestracją dziecka należy zapoznać się z Regulaminem DUTwarunkami rejestracji oraz planem zajęć dla poszczególnych miast.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych: 1 grupa – uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne – 100 miejsc; oraz uczniowie z Gminy Olszanica 80 miejsc (osobna rekrutacja).

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

źródło: dolina-wiedzy.pl