*::2018/2019::*

03 stycznia 2019 15:03 | Aktualności

„Cicha noc, święta noc”

Boże Narodzenie to czas  radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem
 i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Jak co roku w dniu 21 grudnia 2018 r. odbyła się uroczystość dla uczniów kształcenia zintegrowanego oraz przedszkolaków przygotowana przez uczniów klasy 1b pod czujnym okiem Pani Alicji Niedośpiał oraz Siostry Anny Puton. W przedstawieniu wystąpili również Lena Germańska z oddziału zerowego „Biedronki” oraz Jan Warchoł uczeń klasy IIIc. Na uroczystość przybyli Pan Dyrektor Bogdan Zwarycz, Pedagodzy oraz  Rodzice.

Przygotowane przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej - podtrzymując  piękną tradycję Świąt Bożego Narodzenia, publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii  i Józefa szukających  schronienia,  którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni, gdzie narodził się Jezus.

W części drugiej do dzieci w tę cudowną wigilijną noc przybyły  z pewnym ważnym przesłaniem  postacie z bajek: Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Pinokio oraz tajemniczy głos z szopki.

Młodzi artyści wykazali się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi,  wprowadzając  nas w prawdziwie świąteczny nastrój.

Dopełnieniem całego przedstawienia była  przepiękna scenografia, przygotowana przez panią Alinę Konik z pomocą rodziców, zaś zwięńczeniem uroczystości były życzenia złożone przez pana Dyrektora  oraz wspólne kolędowanie przy choince.

Przygotowana uroczystość pozwoliła poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć  świętowanie narodzin Zbawiciela.

wych. Alicja Niedośpiał

Siostra Anna Puton