*::2018/2019::*

02 stycznia 2019 21:42 | Aktualności

Wigilia szkolna 2018

Ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed przerwą świąteczną w naszej wspólnocie szkolnej to tradycyjnie czas wigilii klasowych oraz wigilii szkolnej. W tym roku wigilię szkolną uświetniła inscenizacja przygotowana przez klasę 6 a pod opieką mgr Klaudii Prędki. Głównym przesłaniem tej inscenizacji było przypomnienie najważniejszych zwyczajów związanych z wieczerzą poprzedzającą narodziny Syna Bożego. Wiele z nich zostało już zapomnianych lub jest pomijanych w naszych domach. Wszystkiemu towarzyszyła piękna sceneria począwszy od zastawionego stołu z pachnącym kompotem z suszu , świecą i Pismem Świętym po dekorację przygotowaną przez Koło Plastyczne pod opieką mgr Jadwigi Siary. Nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką mgr Jadwigi Jastrzębskiej. W tak podniosłej atmosferze został odczytany fragment z Ewangelii wg św. Łukasza ukazujący okoliczności narodzenia Dzieciątka Jezus w betlejemskiej grocie oraz złożone życzenia w imieniu księży, sióstr i katechety przez ks. mgr Pawła Pietrykę. Do życzeń dołączył się również Dyrektor mgr Bogdan Zwarycz dodając kilka przestróg na zbliżający się czas wypoczynku. Nad całością dyskretnie czuwał i za dobro, którego byliśmy świadkami wszystkim serdecznie dziękuje mgr Andrzej Koszczka .