*::2018/2019::*

17 grudnia 2018 20:17 | Aktualności

Rodzinne warsztaty świąteczne

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia. Choć mamy  bardzo dużo obowiązków i pracy, a zmęczenie narasta każdego dnia, wszystko to jednak zniknie, gdy zadbamy o  wyjątkową, przepełnioną ciepłem i życzliwością atmosferę. Nagrodą będą uśmiechy członków rodziny oraz pamięć najmłodszych na długie lata o domu rodzinnym, przepełnionym miłością i polską tradycją.

Dbając o to, aby nie zabrakło nam tak wspaniałej świątecznej atmosfery i w tym roku, 3 grudnia zostały zorganizowane świąteczne warsztaty rodzinne w ramach realizacji zadań projektu pod nazwą „Tworzymy razem – arteterapia we wspomaganiu rozwoju i integracji dzieci i ich rodzin”.  W miłą, wesołą atmosferę wprowadziły nas kolędy i piosenki świąteczne śpiewane przez dzieci i rodziców. Luźna, przyjazna atmosfera sprzyjała rozwojowi kreatywności podczas pracy, wyciszeniu wewnętrznych emocji, wyzwoleniu poczucia własnej wartości i konstruktywnych emocji. Rodzice utwierdzali się w przekonaniu, że wspólnie spędzony czas z dziećmi nigdy nie jest czasem straconym. Miło było spostrzec z boku radość całej rodziny przy wspólnym pieczeniu i dekorowaniu pierników świątecznych, wzajemną pomoc, rady i prześciganie się w pomysłach. Pięknie udekorowane pierniczki zostały włożone do własnoręcznie przyozdobionych pojemników. Dzieci pamiętały również, że po pracy należy wspólnie posprzątać, były zmęczone i szczęśliwe, a ich rodzice zadowoleni i niektórzy zdziwieni, że dzieci bardzo potrzebują takich wspólnie spędzonych chwil.

Bardzo dziękuję dzieciom i rodzicom za udział  w spotkaniu, a Pani Natalii Waclawskiej za pomoc w realizacji.

Alina Konik