*::2018/2019::*

01 grudnia 2018 10:56 | Aktualności

Zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej.

Od dawien dawna, w noc świętego Andrzeja młode panny spotykały się, by razem uchylić rąbka tajemnicy  dotyczącej ich przyszłości. Panowie odchodzili ten dzień pełen magii w wigilię św. Katarzyny. Z biegiem czasu ich zwyczaj się zatarł i obecnie chłopcy i dziewczęta spotykają się razem w noc św. Andrzeja, aby dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość.

Dzisiejszy dzień w naszej szkole były niezwykle tajemniczy i magiczny. 29 listopada świetlica szkolna SP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych zorganizowała zabawę andrzejkową pełną niespodzianek i atrakcji.

Najpierw uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę tygodnia i zapoznani z polską tradycją wieczoru andrzejkowego wraz z obowiązującymi zwyczajami i wróżbami. Następnie rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich wróżby. Kulminacyjnym momentem były wróżby z monetami, różańcem i pierścionkiem, wyścigi bucików, oraz przekłuwanie magicznych serduszek z imionami wybranków. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek/wybranka serca lub czyje marzenie spełni się.

Wychowawczynie świetlicy  zapoznały dzieci z ciekawostkami związanymi z andrzejkami. Dzień ten urozmaiciło uczniom przeglądanie czasopism i czytanie informacji o tradycjach andrzejkowych. Na uczniów czekały również rozsypanki wyrazowe, krzyżówki i rebusy o tematyce andrzejkowej. Dopełnieniem tego dnia była wspólna zabawa przy muzyce, konkurs tańca i śpiewu. Każdy uczeń chętnie brał udział w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniowi klasy 2c Franciszkowi Barzyckiemu, który zaoferował pomoc przynosząc własny sprzęt nagłaśniający i świetnie sprawdził się w roli DJ-a.

Wychowawczynie świetlicy: Agata Stebnicka, Wiesława Bańczak, Jolanta Przebięda.