*::2018/2019::*

20 listopada 2018 20:22 | Aktualności

Zajęcia otwarte z rytmiki w grupie "Biedronki” poprowadzone przez panią Krystynę Szewczyk

Rytmika jest metodą wychowania muzycznego, estetycznego i ogólnego. Poprzez aktywne formy obcowania z muzyką takie jak: ruch, śpiew, improwizacja, wprowadza się dzieci w świat muzyki, wyzwala emocje i pobudza wyobraźnię. Podczas takich zajęć dzieci z łatwością uczą się również nowych piosenek. W naszej placówce bardzo poważnie traktuje się rolę rodzica, postrzegamy go jako najważniejszego partnera w podejmowaniu decyzji wychowawczych oraz kierowaniu pracą przedszkola. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach otwartych rodzice mają okazję zobaczyć jak funkcjonuje i radzi sobie ich dziecko w środowisku przedszkolnym. Mogą obserwować zaangażowanie, sposób zdobywania umiejętności oraz zachowanie w grupie rówieśniczej. Rodzic ma także okazję zapoznać się z pracą nauczyciela, przyjrzeć się i zaznajomić z atrakcyjnymi metodami i zróżnicowanymi formami pracy. Dlatego 20 listopada w oddziale zerowym "Biedronki” odbyły się otwarte zajęcia z rytmiki, których tematem było: ”Bawimy się ruchem, rytmem i muzyką”.

Na początku zajęć dzieci przywitały wszystkich aktywnie w rytmie „Marsza Redetzkiego” J Straussa. W kolejnym etapie lekcji z dużym zaangażowaniem rozpoznawały instrumenty muzyczne i utworzyły „Przedszkolną orkiestrę”. Ponadto popisywały się znajomością poznanych piosenek: „Jesienny kujawiaczek”, „Idzie jesień”, „Rower, ojejku”, „Leśne duszki”. Dzieci chętnie i rytmicznie bawiły się w kole podczas zabawy ”Szumi, szumi las..”, „Do góry i na dół”. Wszystkie dzieci udowodniły, że potrafią prawidłowo reagować na polecenia, słuchać, patrzeć, tworzyć oraz zgodnie współdziałać w zespole. Ale najwięcej radości zaproszonym gościom przedszkolaki sprawiały w końcowej zabawie „Krasnoludek”, w której uczestniczyli już wszyscy obecni.
Bardzo energiczne pełne dobrych emocji zajęcia zostały wysoko ocenione przez całą grupę „Biedronek” i dyrekcję, za co pani Krystynie Szewczyk składam gorące podziękowanie.

Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania rodziców rozwojem dzieci. Tak wspaniała frekwencja zaangażowanych rodziców pokazuje, że szukamy odpowiedzi na pytanie „Jak dobrze wychować?” i pragniemy dobrego, głębokiego kontaktu z naszymi Dziećmi. Uczestnictwo rodziców w zajęciach otwartych jest jednym ze sposobów na budowanie bardzo dobrego kontaktu, a to w praktyce oznacza: MNIEJ NIEPOROZUMIEŃ, MNIEJ FRUSTRACJI, WIĘCEJ ROZWIĄZAŃ, WIĘCEJ RADOŚCI.

Barbara Sałosz