*::2018/2019::*

30 października 2018 20:37 | Aktualności

Poznajemy życie pszczół.

30 X uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach o pszczołach , prowadzonych przez Rafała i LeAnn Dudka w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego pt. "Podkarpacki naturalny wypas". Podczas ciekawie prowadzonej lekcji,  uczniowie mieli możliwość zapoznania się z hierarchią pszczół w ulu, ich zadaniami  i sposobem pozyskiwania miodu . Obejrzeli jak wygląda  w środku ul  i pszczoła  przez szkło powiększające. Mieli możliwość przymierzenia stroju pszczelarza . Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wytwarzania ozdobnych świec z wosku. Zajęcia zakończyła  degustacja kilku rodzajów miodu.

M. Fuksa