*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

Aktualności

08 października 2018 19:46 | Aktualności

Studenci Fundacji Generator Inspiracji i Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" po raz drugi w ustrzyckiej „Dwójce”

   Dnia 5 października uczniowie klas III gimnazjum, VII i VIII SP uczestniczyli w warsztatach, które obejmowały zajęcia z chemii, fizyki, robotyki, kryminalistyki oraz kosmetologii.

  W ramach spotkania zapoznali się z materiałami służącymi do zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz mogli usłyszeć, jak w praktyce wygląda praca technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia. Każdy uczestnik spotkania mógł "na żywo" zobaczyć, jak wygląd folia daktyloskopijna, pakiet do zabezpieczania śladów biologicznych. Odbyły się również pokazy prezentujący fascynujące doświadczenia m.in. chemiczne czary – mary, magia ognia. Wśród atrakcji nie zabrakło stanowisk kreatywnego i logicznego myślenia, konstrukcji, LEGO oraz plastycznego, na którym uczniowie samodzielnie malowali kubki.

   Z zajęć uczniowie wyszli bardzo zadowoleni, w świetnych nastrojach, bogatsi  o nową wiedzę i umiejętności.

  Składamy serdeczne podziękowania studentom Fundacji Generator Inspiracji i Programu "PROJEKTOR- wolontariat studencki" za super warsztaty.

Małgorzata Gawlik

Agnieszka Kurczaba

.

Przeczytano: 300 razy. Wydrukuj|Do góry