*::*::* :: 2019/2020 :: * Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych * :: 2019/2020 :: *

Aktualności

01 października 2018 17:15 | Aktualności

„Klikam z głową” - kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

      W dniach 26-27 września uczniowie klas 3, 4, 5 i 6 brały udział w warsztatach poświęconych bezpiecznemu poruszaniu się w świecie  technologii i komunikacji.

      „Klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń.

      Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.

      Dzieci w świecie technologii i komunikacji powinny być świadome, że Internet to źródło wiedzy i zabawy, komunikacji ale też pułapek i zagrożeń. Zanim podarujemy dziecku smartfon czy tablet, zabezpieczmy urządzenie i nauczmy je jak rozsądnie korzystać z sieci i czego unikać, wystrzegać się, aby nie ponosić - również finansowych kosztów – np.za ściągnięte gry czy smsy premium. Temu właśnie służy kampania prowadzona przez UKE. Pomaga poznać wirtualny świat nie tylko młodym użytkownikom usług telekomunikacyjnych, ale jest również wsparciem dla ich nauczycieli, rodziców i opiekunów.

    Lekcje z dziećmi, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują, że zdecydowana większość uczniów już nawet pierwszych klas szkoły podstawowej, ma swoje smartfony i tablety i regularnie korzysta z Internetu – niestety często bez nadzoru rodziców. Rodzice pozwalając na to zapewniają dzieciom rozrywkę ale zapominają, że może to być niebezpieczne.

      Kampania Urzędu Komunikacji Elektronicznej „klikam z głową”, została zainicjowana, by chronić, edukować i wspierać. Dostępność nowych technologii i łatwość korzystania z niej przez coraz młodsze dzieci, skłania do działania. Dlatego tak ważne jest spotykanie, rozmawianie i również przez zabawę - uczenie najmłodszych, jak być bezpiecznym w Internecie. Nie unikniemy postępu i rozwoju technologii, ale musimy pamiętać by zabezpieczyć urządzenia naszych dzieci np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska, czy blokada usług Premium Rate- czyli smsów o podwyższonej opłacie.

                                                                              Dorota Wojdyła

Przeczytano: 338 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: