*::2018/2019::*

05 września 2018 21:57 | Aktualności

POCZĄTEK NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Piękny czas wakacji za nami, dzięki niemu nabraliśmy energii do pracy. 3 września 2018  roku, jak we wszystkich polskich szkołach, tak i w naszej uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się po Mszy św. na uroczystym apelu Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitał dyrektor Pan Bogdan Zwarycz oraz wicedyrektor Pani Barbara Sałosz, którzy zwrócili się do uczniów z życzeniami, by czuli się w szkole dobrze, bezpiecznie, chętnie otwierali umysły na nową wiedzę, pogłębiali z zapałem umiejętności i zdobywali jak najwyższe lokaty w konkursach i zawodach. Sekretarz naszej gminy Pani Janina Sokołowska w imieniu swoimi i burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza także przekazała wszystkim życzenia radosnych chwil spędzanych w szkole, zdobywania wymarzonych laurów na niwie edukacyjnej i sportowej .

Data 1 września jest dla Polski szczególnie ważna i dlatego nie  mogło zabraknąć nawiązania do wydarzenia sprzed 79 lat, kiedy to Niemcy zaatakowali nasz kraj, do których 17 września 1939 roku przyłączył się Związek Radziecki. Przez prawie 6 lat znajdowaliśmy się pod niemiecką i sowiecką okupacją. Pamięć tych, którzy polegli w walce o niepodległość Polski uczciliśmy minutą ciszy.

Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas i tam zapoznali się z organizacją nowego roku szkolnego.

E. Kaczmaryk