*::2018/2019::*

28 czerwca 2018 12:50 | Aktualności

Smyki zakończyły kolejny pracowity rok

Opiekunem i choreografem od początku istnienia  zespołu jest pani Alicja Niedośpiał. W bieżącym roku szkolnym  zespół zyskał dodatkowego opiekuna Panią Martę Germańską.

W zespole Smyk tańczyło 19 uczennic: Wrona Zuzanna, Strusiewicz Julia, Zarzyczna Amelia, Chojnacka Pola, Wilk Weronika, Gnot Anna, Stachyrak Julia, Król Julia, Stój Oliwia, Sędzimir Natalia, Wachta Iga, Wasiak Karina, Sudoł Julia, Fundanicz Amelia, Gnot Zofia, Kawczak Karolina, Szmyd Karolina, Ozga Lena i Orłowska Zuzanna.

Praca opierała się na ćwiczeniu układów choreograficznych, doskonaleniu sprawności i koordynacji ruchowej oraz muzykalności.

Zespół ma na swoim koncie sporo sukcesów w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach tanecznych. Do tegorocznych zaliczyć należy:  I miejsce oraz Nagrodę Główną Młodzieżowego Jury w VI Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Tanecznych „Dance 2018” w Mielcu; I miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taki Taniec” - Oświęcim 2018; wyróżnienie oraz Nagrodę Główną Młodzieżowego Jury w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Intermedium - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - Krosno 2018 r.

Działalność naszego zespołu nie byłaby możliwa, gdyby nie życzliwość i wsparcie jakie otrzymujemy od ludzi dobrego serca, dlatego szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:  Burmistrza Ustrzyk Dolnych Pana Bartosza Romowicza, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne Pana Macieja Szpiecha, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki Pani Anny Buczek, Prezesa Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Rolników Pana Artura Woźnego, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Sokoła.

Nasza garderoba, jak co roku, wzbogaciła się o kolejne kostiumy zgodne z charakterem tańca, za co dziękujemy serdecznie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki Narciarskiej Szkoły Sportowej Panu Bogdanowi Zwaryczowi oraz Panu Jackowi Przybyle za pomoc w pozyskaniu środków finansowych z projektu „Taniec projekcją kultury”.

Na uwagę zasługuje wspaniale układająca się współpraca z Rodzicami, którzy wspierają zespół finansowo oraz pomagają w organizacji wyjazdów na wszystkie konkursy i mocno kibicują swoim pociechom.

Cały zespół dziękuje również naszemu ulubionemu kierowcy – Panu Arturowi Wróblewskiemu, który zawsze bezpiecznie i na czas dociera do celu oraz mocno trzyma za nas kciuki podczas zmagań konkursowych.

Wszystkim tancerkom bardzo dziękuję za pracę, wytrwałość i życzę udanego wakacyjnego wypoczynku, a w przyszłym roku szkolnym kolejnych tanecznych sukcesów. Pamiętajcie - "taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze..."

Alicja Niedośpiał