*::2018/2019::*

14 czerwca 2018 20:04 | Aktualności

KLASOWA WYCIECZKA KLASY I A

12 czerwca uczniowie klasy Ia byli na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym „U Flika” w Dźwiniaczu. Głównym celem wycieczki był udział dzieci w warsztatach czerpania papieru i wypieku chleba. Gospodarz tego miejsca pan Glapiak,  opowiedział pierwszoklasistom o etapach powstawania chleba dawniej i dziś. Dzieci obserwowały prace piekarza ,przygotowującego ciasto na chleb. Przyglądały się kolejno dodawanym do niego składnikom. W czasie gdy ciasto na chleb rosło, dzieci poznały historię papieru i surowce z jakich się go otrzymuje. Następnie każde z nich z pomocą gospodarza wykonało kartkę papieru czerpanego. Gdy chlebek piekł się w tradycyjnym ,opalanym drewnem piecu a papier się suszył , dzieci  poznawały  i karmiły kozy, owce, kucyka Tofika i  i lamę Franka. Czas po wspólnym posiłku ,na który zapraszał zapach świeżo upieczonego chleba i kiełbaski z grila ,dzieci wykorzystały na wspólne zabawy z piłką.

Wszyscy zgodnie uznali wycieczkę z udaną.

Dziękuję rodzicom paniom: Milenie Średniawie , Barbarze Wojciechowskiej i Pauli Dadej oraz panu Arturowi Wróblewskiemu za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wycieczki.

M. Fuksa