*::2017/2018::*

02 maja 2018 06:23 | Aktualności

Akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Niech każdy miłość własną- miłości kraju poświęci”.

Dnia 30 kwietnia 2018 roku  odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 227  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej pod opieką p. Małgorzaty Sygut i p. Beaty Tkacz przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była recytacją wierszy, przedstawieniem scenek i  słuchaniem pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennicy klasy IV Oliwii Wójtowicz, która przygotowana przez panią Martę Germańską zaprezentowała utwór pt. „Kolęda Warszawska”, a uczeń klasy II gimnazjum Kacper Kusznirski zagrał na skrzypcach  melodię „Mazurka 3 Maja”. Na zakończenie uczniowie klas III gimnazjum pod opieką pań Joanny Nowak i Małgorzaty Sygut oraz pana Grzegorza Osiowego zatańczyli poloneza.

Aktorzy zostali nagrodzeni  brawami, a pan dyrektor Bogdan Zwarycz podziękował  uczniom za wspaniały występ.

W akademii brali udział: Oliwia Wójtowicz, Wiktoria Kołodziej, Agnieszka Stadnik, Joanna Dudka, Emilia Kwaśnik, Aleksandra Śliwa, Wiktoria Stój, Weronika Czaja, Jagoda Chojnacka, Renata Prędki, Sebastian Lonc i  Kacper Kusznirski.  Poloneza zatańczyli: Eleni Pagkratiou, Antonina Szary, Maria Bernat, Daria Malec, Maja Dziwisz, Roksana Dąbrowska, Julia Duszczyk, Natalia Bochenek, Szymon Buczek, Bruno Krupiński, Łukasz Lachowski, Adrian Wierzbicki, Michał Midzio, Kacper Kaczka, Gabriel Trybiec oraz  Nikodem Słysz, który czuwał nad prawidłowym nagłośnieniem.

Małgorzata Sygut