*::2018/2019::*

02 maja 2018 06:19 | Aktualności

„SUPERMATEMATYCY” NIE ZAWIEDLI :)

„Żadna nauka

nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego,

jak matematyka”.
/ Hugo Steinhaus

14 kwietnia 2018 roku grupa matematyków, którym sobotni poranek nie był straszny, wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku. Mieli oni chęć spróbować swoich sił i zmierzyć się z innymi wielbicielami matematyki 14 innych szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka.Wszystkich uczestników było aż 74 – uczniów klas IV- VII.

Zawody składały się z dwóch części: pierwsza to konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym zadaniem uczniów było rozwiązać w ciągu 60 minut 5 niełatwych zadań tekstowych.

W kategorii klas IV, gdzie startowało 18 uczniów, III miejsce zajął Natan Grzelarczyk.

W kategorii klas VI spośród 19 zawodników Kacper Glapiak - III miejsce.

Natomiast wśród siódmoklasistów na III miejscu uplasował się Marcin Bihun.

W drugiej części - konkursie drużynowym wystartowało 13 "KWARTETÓW". Ich zmagania dotyczyły dziesięciu zadań - sprawdzano umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i sprawne liczenie, szybkie rozwiązywanie zagadek, szacowanie, zapamiętywanie, a przede wszystkim współpracę w grupie. Nasz „KWARTET” w składzie: Piotr Skiba, Jakub Witka, Jakub Staniszewski i Marcin Bihun zajął VII miejsce.

Najlepszym zawodnikom konkursu indywidualnego nagrody zostaną wręczone na uroczystym podsumowaniu, które odbędzie się na początku czerwca w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie