*::2018/2019::*

Aktualności

26 marca 2018 20:22 | Aktualności

SMAP 2018

Radość Niedzieli Palmowej
W dniach 23-25 marca ustrzycka młodzież uczestniczyła w Spotkaniach Młodych Archidiecezji  Przemyskiej w Radymnie.
Metropolita Przemyski, odnosząc się do Orędzia Papieża Franciszka na 33. Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową – 25 marca 2018, wspomniał, że Ojciec Święty podejmuje temat obaw i niepokojów młodego pokolenia, proponując jako środek zaradczy „rozeznanie”. Taka postawa pozwala nam uporządkować zamęt w naszych myślach i uczuciach, aby działać w sposób właściwy i roztropny. Potrzeba w tym pozostania w ciszy i rozeznania – mówił Arcybiskup – aby móc pogłębić wiarę.

Pasterz Archidiecezji, kończąc, podkreślił, że ludzie młodzi nie mogą skupić uwagi na polubieniach i zamknięciu się w świecie wirtualnym. Potrzeba głębokich relacji i spełnienia misji, a wzorem dla każdego jest Chrystus i Maryja, którzy w posłuszeństwie pełnią wolę Ojca. Ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że Papież pisze o „powołaniu”, czyli byciu wezwanym przez Boga po imieniu, na wzór Maryi: „Bóg wzywając kogoś po imieniu jednocześnie objawia mu jego powołanie, swój plan świętości i dobra, poprzez który osoba ta stanie się darem dla innych i który uczyni ją wyjątkową”.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą gościnę w Radymnie i opiekę nad młodzieżą s. Annie Puton i panu Andrzejowi Koszczce.

http://przemyska.pl

Barbara Sałosz

Przeczytano: 372 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: