*::2018/2019::*

Aktualności

12 lutego 2018 06:59 | Aktualności

Ustrzycka "Dwójka" Szkołą Aktywną Społecznie 2017

 

    X Podkarpacka Gala Wolontariatu była podsumowaniem kolejnego roku działalności  Fundacji Generator Inspiracji i Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" w województwie podkarpackim

   W tym roku Gala miała szczególny wydźwięk, bo była ona próbą podsumowania Dekady Inspiracjiktóra była udziałem wielu wolontariuszy, animatorów, kreatorów, pomysłodawców - wszystkich tych dawali i szukali Inspiracji.

    Podkarpacka Gala Wolontariatu organizowana przez Fundację Generator Inspiracji od 2008 roku. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego województwa. Jest to przestrzeń do poznania sylwetek podkarpackich Wolontariuszy pełnych zaangażowania i pasji, którzy na co dzień znajdują czas nie tylko dla siebie ale również podejmują aktywność na rzecz środowisk lokalnych, którzy w sposób szczególny animują ruch wolontariatu w regionie. To właśnie ich pozytywna energia i różnorodność sprawia, że podkarpacki wolontariat jest szalenie barwny.

   Jak co roku, również podczas tej Gali uhonorowani zostali najaktywniejsi wolontariusze oraz instytucje zaangażowane w rozwój idei wolontariatu w naszym regionie. Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł: Szkoły Aktywnej Społecznie 2017.

   Ubiegłoroczne wakacje zaowocowały projektem „Zaprogramujmy Przyszłość”, we wrześniu zaczęła się nasza współpraca z Projektorem – przyjechały do nas dziewczyny z GIRLS byte i zainspirowały nas do dalszej pracy. Zrealizowaliśmy jeszcze dwa projekty i bardzo nam miło że oprócz pozyskanych dla szkoły klocków Lego Wedo i Lego Mindstorms mamy grono zainspirowanych uczniów.

    Wszystkie te projekty nie udały by się gdyby nie wspaniali wolontariusze a także pomoc Stowarzyszenia Przyjaciół Ustrzyckiej Dwójki które wspierało nas nie tylko finansowo przy wszystkich realizowanych przedsięwzięciach.

Agnieszka Kurczaba 

Przeczytano: 311 razy. Wydrukuj|Do góry