*::2017/2018::*

24 stycznia 2018 06:45 | Aktualności

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU NR 2 W USTRZYKACH DOLNYCH

Kiedy skończyła się szkolna Wigilia 22 grudnia 2017 roku pomyślałam, że dobrze byłoby podzielić się naszą radością i tym ciekawym przedstawieniem z innymi (klasa 4 a przygotowała Jasełka dla społeczności szkolnej). Poprosiłam o akceptację pomysłu Dyrekcję naszej szkoły (p. Barbarę Sałosz i p. Bogdana Zwarycza), a po uzyskaniu zgody umówiłam się na naszą wizytę w Przedszkolu nr 2. Pani Dyrektor Jolanta Molek przyjęła nas z otwartymi ramionami.

Występ dla dzieci zaplanowany został na 22 stycznia (taka mała zbieżność dat) 2018 roku. Przygotowani do występu (dziękuję serdecznie Rodzicom moich czwartoklasistów), przebrani w postaci z odległych czasów w wyznaczonej sali w napięciu czekaliśmy na gromadę przedszkolną. Pani Dyrektor Barbara  Sałosz, która nam towarzyszyła, w kilku zdaniach przedstawiła naszą szkołę, podziękowała za gościnność i zaprosiła na Jasełka.

Wszystko poszło dobrze, jednak potknięcia zostały nam szybko wybaczone. Pani Marta Germańska wzbogaciła przedstawienie pięknie wykonanymi kolędami, a na koniec zaproponowała interaktywne śpiewanie. Wszystkie dzieci zaangażowały się w śpiewanie z pokazywaniem bez namysłu i z całego serca.

Uczęszczałem do tego przedszkola, fajnie jest być w nim jeszcze raz…- powiedział tęsknym głosem jeden z uczniów klasy 4 a. Kiedyś ja tutaj chodziłam, dzisiaj mój brat uczy się i bawi w tej samej przedszkolnej sali…- dodała inna uczennica. Tak, czas naszego życia szybko biegnie. Dlatego i spotkanie w Przedszkolu nr 2 dobiegło końca jakby w mgnieniu oka.

Na pewno pozostanie w nas pamięć o miłej przedszkolnej atmosferze i smaczny poczęstunek (dziękujemy bardzo p. Dyrektor Jolancie Molek za słodycze i dobre słowo). I mamy nadzieję, że zrodzony w czasie spotkania pomysł, by przygotować kolejne przedstawienie dla najmłodszych (może tym razem na Dzień Dziecka), uda się wkrótce zrealizować.

Joanna Rajchel