*::2018/2019::*

14 grudnia 2017 10:29 | Aktualności

WIELKA WYGRANA UCZNIÓW Z „DWÓJKI” W KONKURSIE PLASTYCZNYM „ŹRÓDŁA STRWIĄŻA”

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „ŹRÓDŁA STRWIĄŻA”, zorganizowanym przez Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, uczących się w przedszkolach i szkołach na terenie Ustrzyk Dolnych.

Przystępując do konkursu uczniowie zapoznali się z legendą o powstaniu źródeł Strwiąża, która miała poruszyć ich wyobraźnią plastyczną. Tak się też stało i na kartkach papieru pojawiły się wizerunki braci Ustryka i Bereha, czarnego kruka ze złotym kamieniem, boga Stuposiana, czy osady plemienia Dolinian. Przez białe kartki rysunkowe zaczęły przepływać strumienie rzeki Strwiąż, wyrastały pasma gór i rozciągały się rozległe doliny. Na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych, na których konkurs został przeprowadzony, powstało wiele pięknych prac malarskich, rysunkowych, wykonanych techniką kolażu, czy też malowanych plasteliną.

Powstałe prace były na tak wysokim poziomie artystycznym, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie czołowe miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 – 6 oraz klasy 7 i 2 -3 gimnazjum, a także otrzymali wiele wyróżnień.

Uroczysta dekoracja laureatów odbędzie się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, 17 grudnia o godzinie 14.00, w hali sportowej.

Gorąco gratulujemy zwycięzcom, poniżej publikujemy listę laureatów:

Klasy 4 – 6

I miejsce – Wiktoria Janczak klasa 6 c