*::2018/2019::*

Aktualności

04 grudnia 2017 08:42 | Aktualności

WYRÓŻNIENIE DLA ANTONINY SZARY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „POROZMAWIAJMY O AIDS”

Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla młodzieży „Porozmawiajmy o AIDS”. W poprzednich edycjach odnosiliśmy spore sukcesy w tym konkursie. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych na zajęciach koła plastycznego wzięli udział w XIII edycji konkursu. Organizatorami projektu są: Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS wśród młodzieży, w tym sytuacji epidemiologicznej w zakresie zakażeń, źródeł i dróg szerzenia się wirusa HIV, a także bezpiecznych zachowań. Wiedza zdobyta podczas udziału w konkursie ma kształtować właściwe postawy młodzieży w stosunku do ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz lansować zdrowy styl życia, wolny od zachowań ryzykownych. Hasło przewodnie konkursu zaprasza do rozmowy na ten trudny temat. Wokół problematyki HIV/AIDS krąży bowiem wciąż wiele mitów, dlatego tak ważne jest przedstawienie rzetelnych informacji na temat dróg zakażenia wirusem HIV, leczenia AIDS oraz zachowań ryzykownych.

1 grudnia każdego roku obchodzony jest światowy dzień walki z AIDS i to właśnie w tym dniu Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie ogłosił wyniki tegorocznej edycji. Komisja oceniła 290 prac, które napłynęły z 85 szkół województwa podkarpackiego i przyznała 8 nagród oraz 17 wyróżnień. Z dużą satysfakcją i radością dowiedzieliśmy się, że nasza uczennica z klasy III A gimnazjum – Antonina Szary otrzymała wyróżnienie! Sukces Tosi tym bardziej nas cieszy, że na liście laureatów znalazła się ona obok wielu uczniów ze szkół średnich, a więc konkurencja była bardzo duża. Serdecznie gratulujemy i życzymy następnych artystycznych sukcesów!

                                                                                                                                                             Jadwiga Siara

Przeczytano: 348 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: