*::2017/2018::*

29 listopada 2017 15:29 | Aktualności

Lekcja otwarta z matematyki w klasie IV „d”

„Usłyszałem i zapomniałem.

Zobaczyłem i zapamiętałem.

Zrobiłem i zrozumiałem.”

/ Konficjusz

W dniu 28.11.2017r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie IV „d”. W lekcji uczestniczyła liczna grupa rodziców oraz pani wicedyrektor Barbara Sałosz.  Tematem lekcji było „Rozwiązywanie zadań tekstowych”.

Zagadnienie to zawsze budzi w uczniach strach i obawy. Ważne jest jednak, aby uczeń zrozumiał zadanie oraz obrazowo potrafił przedstawić treści w nim zawarte. Rozwiązywanie różnych sytuacji z uwzględnieniem konkretów, schematów, symboli, grafów – znacznie ułatwia ich zrozumienie.

Pomimo rozbudowanej treści uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali powierzone im zadania.

Pamiętajmy, że rodzice i nauczyciele powinni być dla siebie sprzymierzeńcami, którzy wspólnie tworzą jak najlepsze warunki rozwoju dla dzieci. Mam nadzieję, że współpraca zaowocuje i w tej klasie, przyniesie wymierne korzyści obu stronom.

Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania dla przybyłych rodziców, za poświęcony czas oraz zaangażowanie w rozwój swoich pociech.

Wioletta Grzegorzak