*::2017/2018::*

27 listopada 2017 08:48 | Aktualności

V miejsce nasze drużyny w konkursie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze”

W dniu 21 listopada 2017 odbył się w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdPN pisemny etap konkursu „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze”. Brały w nim udział drużyny złożone z uczniów klas gimnazjalnych 10 szkół zlokalizowanych w Bieszczadach. Test składający się z 24 pytań rozwiązywano w salach Muzeum Przyrodniczego. Pytania dotyczyły m.in. podstawowych pojęć ekologicznych, budowy geologicznej Bieszczadów, fauny i flory BdPN oraz regulaminu zwiedzania parku. Uczniowie przygotowywali się do konkursu na zajęciach kameralnych w Muzeum Przyrodniczym, zajęciach terenowych w BdPN oraz zajęciach koła biologicznego w szkole.

Miło nam poinformować, że nasza drużyna, w składzie: Andrzej Kozdrowski, Bartosz Socha i  Sebastian Lonc zajęła V miejsce. Najlepsze 10 miejsce indywidualnie zajął Andrzej Kozdrowski.

1 grudnia bieżącego roku, w Miejskim Domu Kultury odbędzie się część ustna konkursu połączona z podsumowaniem rocznej pracy w programie.

Klaudia Prędki